banner311

İYİ Partililer Yangın Bölgesini İnceledi!

İYİ Parti İl Başkanı Sebati Ataman ve partililer Yahyalı İlçesinde meydana gelen yangını yerince inceledi.

İYİ Partililer Yangın Bölgesini İnceledi!

İYİ Parti İl Başkanı Sebati Ataman beraberindeki heyetle Yahyalı İlçesine gitti. Yangın bölgesini de inceleyen Ataman ilçe halkıyla sohbet etti.

Konu ile ilgili bir açıklama yapan Başkan Ataman, ''Yahyalı İlçe Başkanımız Abdullah Yılmaz ve partililerimizle birlikte Yahyalı Ulupınar köyünde çıkan orman yangınların olduğu bölgeye giderek yanan ormanlık arazileri yerinde inceledik.Gördüğümüz içler acısı tablo karşısında zarardan etkilenen köy halkına geçmiş olsun dileklerimizi ilettik.

Vatandaşlarımızdan aldığımız bilgilere göre bölgenin orman ve milli park bölgesi olmasına ve itfaiye merkezinin ilçeye 80 km uzaklıkta olmasına rağmen yeterli sayıda itfaiyenin bölgeye gelmemesi ve gelenlerinde gecikmeleri nedeniyle yangının şiddetlendiğini; köy halkının ormandan kozalak, çalı çırpı toplamasını engellemek için orman içi yollarının kapatılmasıyla da müdahalelerin geciktiği ve hasarın büyümesine neden olduğu söylendi.

Bölgede çıkan 4.yangın olmasına karşın yetkililerin hala önleyici tedbirler almadıkları belirtildi. Yahyalı gibi ülkemizin birçok bölgesinde çıkan orman yangınları sebebiyle milletimize geçmiş olsun diyor; canla başla, fedakarca mücadele eden ekiplerimize kolaylıklar diliyorum.''dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner289