banner311

Karaoğlu: Karşılarında Bizi Bulacaklardır

Dr. Sema Karaoğlu, CHP'nin kuruluşunun 98'inci ve İzmir'in kurtuluşunun 99'uncu yıldönümü dolayısıyla bir mesaj yayınladı. Karaoğlu, "Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün bize miras olarak bıraktığı Türkiye Cumhuriyeti'ni ve Cumhuriyet Halk Partisi'ni sonsuza kadar koruyacağız" dedi.

Karaoğlu: Karşılarında Bizi Bulacaklardır

Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün kurduğu Cumhuriyet Halk Partisi 98 yaşında. 31 Mart 2019'da yapılan Mahalli İdareler Seçiminde İyi Parti ile kurulan Millet İttifakının CHP Melikgazi Belediye Başkan adayı olan Dr. Sema Karaoğlu da CHP'nin kuruluşunun 98'inci yıldönümü dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

Karaoğlu, "Vatanın dört bir yanı işgal altındayken bu işgale karşı çıkan ölümsüz lider Gazi Mustafa Kemal Atatürk idi. Türk Milleti Gazi’nin öncülüğünde esaret altına alınmaktan kurtarıldı ve Türkiye Cumhuriyeti ilan edildi. Bu süreç zarfında Cumhuriyetimizin kurucu lideri Gazi Mustafa Kemal Atatürk, işgalci kuvvetlere karşı savaşan tüm cemiyetleri bir çatı altında topladı ve 30 Ağustos Zaferi ile emperyalizme başkaldırının ve onu alt etmenin sembolü oldu tüm dünyada. Kurtuluş yıllarında Anadolu ve Rumeli Müdafai Hukuk Cemiyeti olarak Türk Halkının bağımsızlığı savunan cemiyet, daha sonra Gazi'nin liderliğinde partiye dönüştü ve ülkenin yönetiminde söz sahibi oldu. Bizler de bugün Atatürk’ün ve Cumhuriyetimizin ilkelerinden sapmadan vatanı her daim müdafaaya 98 yıldır olduğu gibi devam ediyoruz” dedi.

“CHP'Lİ OLMAKTAN GURUR DUYUYORUZ”

Kuruluşun ve kurtuluşun partisinin bir neferi olmaktan gurur duyduğunu belirten Dr. Sema Karaoğlu, "Atamız bize iki büyük eser bıraktı. Biri Türkiye Cumhuriyeti, diğeri de Cumhuriyet Halk Partisidir. Bu açıdan sorumluluğumuz ağır. Bu bilinçle, CHP'nin ve Cumhuriyetimizin temel taşları olan Cumhuriyetçilik, Milliyetçilik, Halkçılık, Laiklik, Devrimcilik ve Devletçilik ilkelerini simgeleyen altı oku parti bayrağımızda gururla taşıyoruz. Bu ilkelerimizi de sonsuza dek yaşatmakta kararlıyız” ifadelerini kullandı.

“EMANETE SAHİP ÇIKAN HERKESE TEŞEKKÜR EDERİM”

Karaoğlu, "CHP'nin 98'nci yaşı Kayseri'de de kutlandı. Partililerimizle İl Başkanı Sayın Ümit Özer öncülüğünde Cumhuriyet Meydanındaki törene katıldık ve atamızın bize emanetini sonsuza kadar koruyacağımızı bir kez daha haykırdık. Bu vesile ile örgütüme, Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün bize emanet ettiği değerlere sahip çıkan herkese teşekkür ederim" dedi.

İZMİR KADINI OLARAK GURUR DUYUYORUM”

Karaoğlu, İzmir'in düşman işgalinden kurtuluşunun 99'ncı yıldönümü ile ilgili de açıklamalarda bulundu. Karaoğlu, Türk ordusu Başkomutan Gazi Mustafa Kemal'in "Ordular, ilk hedefiniz Akdeniz'dir, ileri" emriyle 9 Eylül 1922 sabahı İzmir'e girdi. 3 yıl 3 ay 24 gün süren Yunan işgali 9 Eylül’de son buldu. Lozan Barış Antlaşması'na uzanan tam bağımsızlık yolunu açıldı. Bugün, tarihi zaferin 99'uncu yıldönümü. Bir İzmir kızı olarak düşman işgalinin İzmir'den sona erdirilmesinden büyük gurur ve onur duyuyorum. Yıllarca İzmir Varyant’ta tapılan kutlamalara katıldım. Törenlerde alkış yapmaktan ellerimiz şişerdi. Kurtuluş yolunda gözünü kırpmadan canını feda eden aziz şehitlerimiz ve aralarında benim de büyük dedemin olduğu gazilerimiz, bütün sıkıntılara göğüs gererek bu ebedi vatanı bizlere bıraktılar. Böyle bir ecdadın torunları olan bizlere düşen görev, Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve ecdadımızın kutsal emaneti olan topraklarımızı ve ülkemizi millet şuuruyla korumak; daha kalkınmış, müreffeh ve güçlü yarınlara taşımaktır. Bizler bunun bilincinde hareket ediyoruz ve emanete gözümüz gibi bakmaya devam edeceğiz" ifadelerini kullandı.

“KARŞILARINDA BİZİ BULACAKLAR”

Sema Karaoğlu, “Unutulmamalıdır ki ülkemizin, milletimizin çıkarlarına el uzatanlar, Cumhuriyet düşmanlığı yapanlar her daim karşılarında damarlarımızdaki o asil kandan aldığımız cesaretle korkusuzca savaşan bizleri bulacaktır. Bu duygu ve düşüncelerle Cumhuriyetimizin ve partimizin kurucusu Büyük Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak tüm genel başkanlarımıza, CHP’ye emek veren tüm partililerimize saygılarımı ve şükranlarımı sunuyorum” diyerek sözlerini tamamladı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner289