banner311

Kazım Yücel'in Çağrısına Büyükşehir’den Yanıt Geldi!

İyi Partili Kazım Yücel, Sahabiye Kentsel Dönüşüm projesi kapsamında yapılan konutların kalitesiz olduğunu ve vatandaşın kentsel dönüşüm kapsamında mağdur edildiğini belirtmişti. Yücel, Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç'a seslenerek "Vatandaşların çağrılarına kulak vermek lazım" demişti. Yücel'in bu çağrısına Büyükşehir Belediyesinden yanıt geldi. Belediyeden yapılan açıklama ile hiç kimsenin mağdur edilmeyeceği bildirildi.

Kazım Yücel'in Çağrısına Büyükşehir’den Yanıt Geldi!

Kayseri'nin Sahabiye Mahallesindeki kentsel dönüşüm çalışmaları sürüyor. Yapılan konutlar teslim edilirken; ortaya ise sözleşmelerin aksine olumsuzluklarla dolu yapılar ortaya çıkıyor. Zaman zaman seslerini duyurmaya çalışan konut sahipleri bu kez Büyükşehir Belediye Meclisi İyi Parti Grup Başkanvekili Kazım Yücel'e ulaştı. Vatandaşlar sorunlarını İyi Partili Kazım Yücel'e aktardı.

"VATANDAŞI DİNLEYİN" DİYE ÇAĞRI YAPTI

Vatandaşları dinleyen Kazım Yücel de " İhaleyi vatandaş adına siz yaptınız. Bugün dış görünüşü herkesin çok hoşuna giden ama iç görünüşünde vicdanları sızlatan, kalitesizliğin dibi olan bir inşaat ortaya geldi. Vatandaşlar feryat ediyor. İçerisine giren insanlar alacaksa almaktan vazgeçiyor. Dış görünüşüne bakarak ‘1 milyon TL istiyoruz’ diyenler içeriye girdiğinde ‘buraya 600 bin TL vermem’ diyecek hale geliyor. Bu çağrılara kulak vermek lazım" şeklinde Büyükşehir Belediyesine çağrı yaptı.

KAZIM YÜCEL'İN ÇAĞRISINA YANIT GELDİ

Her fırsatta vatandaşın derdi ile dertlenen Kazım Yücel'in bu çağrısı karşılıksız kalmadı. Büyükşehir Belediyesinden İyi Partili Kazım Yücel arandı ve yapılan çalışmalar hakkında bilgiler verildi. Kazım Yücel'e ulaşan Büyükşehir Belediyesi yetkilileri, Sahabiye Kentsel Dönüşüm Projesinin devam ettiğini ve her aşamanın takip edildiğini belirttiler. Vatandaşın asla mağdur edilmeyeceğini müteahhit firma tarafından eksik bırakılan alanlar varsa mutlaka bunların tamamlatılacağını bildirildi. Yetkililer, yine sürecin devam ettiğini hak edişlerin eksik ve noksan yerlerin tamamlanması sonrası verildiğini ve asla vatandaşın konutları nedeniyle mağdur edilmeyeceğini de vurguladılar. Yine belediye yetkilileri, kentsel dönüşüm konutlarından ve dükkanlardan alanlara yönelik form dağıtıldığını ve vatandaşlardan eksik gördükleri konuları yazmalarının istendiğini, ortaya çıkan istek ve taleplerin de müteahhit firma tarafından karşılanacağını da belirttiler.

BİR SORUNU DAHA ÇÖZDÜ

İyi Partili Kazım Yücel, yine vatandaşların sesi olmuş oldu. Kamuoyuna burada yaşanan sıkıntıları aktaran Yücel, belediyeden yapılan açıklama ile konut sahiplerinin rahat nefes almasını sağlamış oldu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner289