banner257

“KESİLEN BU CEZALAR KABUL EDİLEMEZ “

İYİ Parti Kayseri Milletvekili Dursun Ataş, Yukarı Borandere, Hanyeri ve Kütüklü köylerinde yaşanan konuyu gündeme getirdi.

“KESİLEN BU CEZALAR KABUL EDİLEMEZ “

İYİ Parti Milletvekili Dursun Ataş, yetkilileri göreve davet etti. Ataş şunları söyledi: “ Seçim Bölgem Kayseri’nin Pınarbaşı İlçesine bağlı Yukarı Borandere, Hanyeri ve Kütüklü köylerindeki hemşerilerim yaşadıkları mağduriyet nedeniyle köylerini satılığa çıkarmıştır. Ekonomik kriz ve pandemi şartlarına rağmen büyük zorluklar altında, toprağını işleyen, alın teri ile çalışıp rızkını topraktan çıkaran çiftçilerimiz, Mera Komisyonu tarafından kesilen cezalar nedeniyle büyük mağduriyetler yaşamaktadır.

​Baba toprağı olarak bildikleri, ​50 yıldır ekip biçtikleri tarım arazilerinin mera alanı içerisinde olmasından dolayı Çiftçilerimize 2 milyon TL civarında para cezası kesilmiştir. ​Çiftçilerimizin kullandıkları alanlara, kesilen bu cezalar kabul edilemez. Seçimlerde iktidarın en çok oy aldığı bu köylerde yaşayan çiftçiler mağdur olmuştur. Kesilen bu cezaları da ödeme güçleri yoktur. Bu cezaların tekrar gözden geçirilerek, affedilmesi ve uygulamanın durdurulması için yetkilileri göreve çağırıyorum.”dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner310