banner311

Kılıçdaroğlu'dan, Elitaş’a Tepki

AK Parti Milletvekili Mustafa Elitaş, CHP’nin 128 Milyar Dolar nerede? Sorusuna yanıt vermiş, paraların pandemide işsiz kalan vatandaşlar için harcandığını ileri sürmüştü. Elitaş’ın bu açıklamasına tepki CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’dan geldi. Kılıçdaroğlu, “Milletin önünde açık ve net yalan söylüyor.”dedi.

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin grup toplantısında AK Parti Milletvekili Elitaş’a tepki gösterdi. “CHP’nin 128 Milyar dolar nerede?” sorusuna cevap veren Elitaş, "128 Milyar dolar pandemide işsiz kalan vatandaşlar için harcandı" ifadelerine yer vermişti. Bu açıklamalara tepkiler çığ gibi büyürken CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’da Elitaş’ı sert sözlerle eleştirdi.

Kılıçdaroğlu, “Keşke mahkemeye verse de mahkemede bu 128 milyarlı dosyayı bir mahkemeye getirebilsek. Verir mi? Veremez efendim, cesaret edemez. 2019’da pandemi diyor. Yani bu kadar atılmaz.” şeklinde konuştu. Kılıçdaroğlu, “Bugünkü rakamlarla 49 bin 578 lira para ediyor. Nerede bu para? Manava, bakkala, tamircisine, sanayicisine soralım. Bütün ailelere herkese soralım. Bu kadar para elinize geçti mi? Bu kadar yardım size sağlandı mı? İhtiyaçlarınız karşılandı mı? Elektrik, su- doğalgaz faturalarınız karşılandı mı? Hiçbirisi yok. Çırpınıyorlar, acaba unutur muyuz diye. Kul hakkını savunan, hiç kimsenin unutmaya hakkı yok ve yetkisi yok. Devleti adaletle yöneteceksiniz. Birileri o parayı buharlaştırdıysa bunu ortaya çıkaracaksınız. Milleti perişan ettiler”dedi.

Güncelleme Tarihi: 02 Kasım 2021, 16:33
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner289