banner257

Kılıçdaroğlu’na Kayserili Danışman

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun danışmanlığına Kayserili genç isim görevlendirildi. CHP Lideri Kılıçdaroğlu’nun avukatlığını da üstlenen Kayserili Ahmet Nazif Yücel, danışmanlık görevi de yürütecek.

Kılıçdaroğlu’na Kayserili Danışman

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu tarafından ‘Genel Başkan Danışmanı’ olarak görevlendirilen Ahmet Nazif Yücel, 1993 yılında Kayseri'de doğdu. Henüz 15 yaşındayken kapısından girdiği CHP’ye 18 yaşında üye olarak Gençlik Kollarına katıldı. Üyesi bulunduğu CHP’de partisinin birçok kademesinde görev alan Yücel,Kayseri’den CHP Kurultay Delegeliğine seçildi. Yaklaşık iki yıl boyunca Cumhuriyet Halk Partisi Genel Merkezi Hukuk Biriminde Avukatlıktayapan Yücel, Cumhuriyet Halk Partisi’nin Irak, Suriye ve Azerbaycan'ın Dağlık Karabağ bölgesinde gerçekleştirdiği saha çalışmalarını koordine etti.

Gerçekleştirdiği parti çalışmalarının yanı sıra, Sivil Toplum Kuruluşları’nda da gönüllü olarak çalışmalar yürüten Ahmet Nazif Yücel, Halkçı Gençlik Dernekleri’nin Genel Sözcülüğü, Fikir Kulüpleri Federasyonu’nun İç Anadolu Sorumluluğu’nu yapmıştır. Şu anda da faaliyet yürütmekte olan Genç Aydınlar Platformu’nun Disiplin Kurulu Üyeliği görevlerinde bulunmaktadır. Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun olan Ahmet Nazif Yücel, şu an Hacettepe Üniversitesi Kamu Hukuku Bölümü’nde Yüksek Lisans yapmakta ve Ankara Üniversitesi Gazetecilik Bölümü’nde de lisans eğitimine devam etmektedir. Kayseri ve Ankara’da Serbest Avukatlık görevini sürdüren Yücel’in “Modern Irak Tarihi” isimli de bir kitabı mevcuttur.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner289