Kılınç: 80 Dekarlık Alan Ne Oldu?

Yeniden Refah Partisi Develi İlçe Başkanı Mahmut Kılınç, Erciyes'te ki 80 dekarlık arazi için Kayseri'de ki bir kurumun talebine Develi Belediyesi'ni ne gibi cevap verdi cevap vermedi ise talebe ne gibi bir cevap vereceğinin merak konusu olduğunu belirtti.

Kılınç: 80 Dekarlık Alan Ne Oldu?

Yeniden Refah Partisi Develi İlçe Başkanı Mahmut Kılınç açıklamasında " Kayseri'de ki bir kurumun (Askeriye'nin) Erciyes'te ki 80 dekarlık arazi talebine Develi Belediyesi'ni ne gibi cevap verdi,cevap vermediyse ne cevap vereceği kamuoyu tarafından merak konusudur, bir yetkili ile Erciyes'te ki 80 dekarlık arazi ile alakalı görüşmemizde 80 dekarlık arazinin Develi'mizde kalabilmesi için siyasi baskı oluşturulması gerektiğini söylemiştir. Askerimize canımız fedadır,Kış turizminde dünyada önemli bir yere sahip Türkiye'nin göz bebeği olan Erciyes'te ki arazi çok kıymetlidir önümüzde ki yıllarda Kapadokya Erciyes bağlantısı ile Erciyes Kapadokya arasında ki turlar başladığında orada ki arazi değerini ikiye katlayacak Develi Belediyesi ve Develi'nin gelir kapısı olacaktır, dolayısıyla kış turizminin gözbebeği olan bi yerdeki araziye eğitim alanı yapılması jeopolitik olarak çok uygun görünmüyor, bütün bu şartlar göz önünde bulundurulduğunda askeriyemize daha uygun yerden 80 değil 180 dekar verilebir,biz askeriyemizin her zaman yanındayız" ifadelerini kullandı.

Başkan Kılınç, "Erciyes'e bir çok proje yapılabilir ancak şuan kazancının bol olması hasebiyle ve akla en mantıklı geleni ahşap kaplamalı dağ evi projesidir. Develi Belediyesi Erciyes'e ahşap kaplamalı dağ evi proje yaptığı takdirde Belediye kendi ayakları üzerinde durabilecek ve istediği yere hizmet götürebilecek ekonomiye ulaşacaktır, bu yüzden diyoruz ki Erciyes Develi'nin (ekonomik) olarak geleceğidir. Develi Belediye Başkanı Mehmet Cabbar'ı bütün Siyasi Partileri, Sami Dedeoğlu'nu, bütün Milletvekillerini, bütün Develi halkını, Develi'nin geleceği olan Erciyes'e sahip çıkmaya davet ediyoruz" dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER