Kılınç: Çopuroğlu Cabbar’ı Yalanladı!

Ak Parti İl Başkanı Şaban Çopuroğlu, Nebi Altun olayının doğru olduğunu açıkladı. Çopuroğlu’nun bu açıklaması olayın üstünü kapatmaya çalışan Mehmet Cabbar’ı yalanlamış oldu.

Kılınç: Çopuroğlu Cabbar’ı Yalanladı!

Yeniden Refah Partisi Develi İlçe Başkanı Mahmut Kılınç, bir televizyon programına canlı telefon bağlantısı ile katılan Ak Parti Kayseri İl Başkanı Şaban Çopuroğlu'nun Develi Belediyesi'ne özel kalem kontenjanından giren ve daha sonra başka yere ataması yapılan Nebi Altun meselesini doğrulamasının ardından "Cumhur İttifakı ve Develi Belediyesine kimlerin zarar verdiği gün gibi aşikardır" ifadelerini kullandı.  Başkan Kılınç açıklamasında "Ak Kayseri İl Başkanı Şaban Çopuroğlu telefon bağlantısı ile katıldığı bir televizyon programında gazetecilerin sorduğu Develi Belediyesi'ne özel kalem kontenjanından giren ve daha sonra başka yere ataması yapılan Nebi Altun meselesini doğrulanmış Cumhur ittifakı ve Develi Belediyesine kimlerin zarar verdiği gün gibi aşikar olmuştur. Develi Belediyesi Nebi Altun meselesini basın açıklamasıyla yalanlamaya çalışmış, aynı açıklamada olayı dil ucuyla doğrulamış sonrada muhalefeti Cumhur ittifakı ve Belediye ye zarar vermekle suçlayarak şark kurnazlığı yapmaya çalışmıştır. Tabir caizse bir ata sözünde olduğu gibi "Yavuz hırsız ev sahibini bastırırmış" misali Başkan Cabbar'da suçlu olduğu meselede haklıyı bastırmaya çalışmıştır. Herşey gün gibi ortadadır bu işe ve bunun gibi işlere göz yuman herkes vebaldedir, bu işin sorumlusu gereğini yapmalı kamuoyunun vicdanını rahatlatmalıdır" dedi.

Kılınç ayrıca Çopuroğlu’nun açıklamasından sonra Develi Belediyesinin konuyu yalanlayan basın açıklamasını internet sitesinden kaldırmasının da manidar olduğunu ifade etti

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER