Kılınç: Mehmet Cabbar 7 Yıldır Neyin Görüşmesini Yaptı?

Yeniden Refah Partisi Develi İlçe Başkanı Mahmut Kılınç, 2014'ten beri ihaleye çıkmayı bekleyen Sindelhöyük'de ki arazilerin tapuları hakkında Develi Belediyesi'nin yaptığı "Müjde" açıklamasına ithafen "7 yıldır rafta bekleyen Sindelhöyük'ün tapu meselesi 7 yıl sonra Sindelhöyük halkına müjde olarak sunuluyor" diyerek tepki gösterdi.

Kılınç: Mehmet Cabbar 7 Yıldır Neyin Görüşmesini Yaptı?

Yeniden Refah Partisi Develi İlçe Başkanı Mahmut Kılınç açıklamasında; "Develi Belediye Başkanı Mehmet Cabbar Sindelhöyük'ün tapularıyla ilgili açıklamasında, “Yaptığımız görüşmeler şükürler olsun ki olumlu sonuçla noktalandı"ifadelerini kullandı. Büyükşehir yasasından önce Sindelhöyük kasaba iken Sindelhöyük Belediye Başkanı Hamdullah Deringöl Kayseri Milli Emlak'a mera alanını 290 bin TL ot parasını yatırarak hazine arazisine çevirdi ve hemen ardından parselasyonunu yaptırarak Develi Kaymakamlığı Mal Müdürlüğüne teslim etti, Büyükşehir yasasından sonra tapu satışları yetişmedi, yani o dönem Sindelhöyük Belediye Başkanı olan Hamdullah Deringöl her şeyi hazırladı 7 yıldır ihale usulü satışı bekleniyor, insan sormadan edemiyor 7 yıldır her şey hazır olmasına rağmen 7 yıldır neden beklendi? 2014 yılından önce milli emlak'a ot parası yatırılarak hazineye çevrilen ve parselasyonuda yapılarak Mal müdürlüğüne teslim edilen ve her şey hazırken ayrıca Develi Belediyesi de bu tapu satışından yaklaşık 5 trilyon para kazanıyorken neden 7 yıl bekletildi? Bugün neden yeni müjdeymiş gibi halka sunuluyor? Büyükşehir yasasından önce metre kare fiyatı 5 TL olan arsalar Büyükşehir yasasından sonra 11 TL yükseldi, o dönem Kayseri Milletvekili Sami Dedeoğlu fiyatların düşülmesi için çok uğraştı ama bir netice alınamadı. Günümüze geldiğinde Develi Kaymakamlığı Mal Müdürlüğü Sindelhöyük de arazilerin tapuların ihale usulüyle satışa çıkaracak,2014 yılından beri Sindelhöyük'ün tapuları ihaleye çıkmayı bekliyor,

2014 yılından beri Sindelhöyük'ün tapuları ihaleye çıkmayı bekliyor, bugün ise Sindelhöyük halkına yeni bir müjdeymiş gibi veriliyor, güler misin? Ağlar mısın? Sindelhöyük halkına tapuların hayırlı olmasını diliyor başta Hamdullah Deringöl olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür ediyorum" ifadelerini kullandı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER