banner257

Kılınç: Söz Uçtu Yazı Kaldı

Develi Belediye Başkanı Mehmet Cabbar "Sindelhöyüklü hemşerilerimize müjde" başlıklı haberinde Develi’nin Sindelhöyük Mahallesinde evleri hazine arsası üzerinde bulunan vatandaşların tapularına kavuşma müjdesini vermişti. Aradan 9 ay geçmesine rağmen Sindelhöyük tapu meselesinde bir gelişme olmamasına Yeniden Refah Partisi Develi İlçe Başkanı Mahmut Kılınç tepki gösterdi. Kılınç, "Söz uçtu yazı kaldı.”dedi.

Kılınç: Söz Uçtu Yazı Kaldı

Yeniden Refah Partisi Develi İlçe Başkanı Mahmut Kılınç açıklamasında "Geçtiğimiz günlerde Develi Belediye Başkanı Mehmet Cabbar sosyal medya hesabından, Sindelhöyük ziyaret ettiğini bu ziyaretde Sindelhöyük'e yapılacak yatırımlar hakkında fikir alışverişinde bulunduklarını söyledi. Sayın Cabbar sürekli vaat vermeyi bırakmalı, geçmişte verdiği vaatler ne oldu ona bakmalı, Sindelhöyük mahallesi ve bütün mahallelerin sıkıntılarını çözmeli. Doğalgaz çalışmasından sonra tadilat yapılan yollar perişan durumda, tekrar tadilat bekliyor. Fatih mahallesi sakinleri kışın çamurlu yazın tozlu yollardan kurtulmak istiyor, yollarının yapılmasını bekliyor. Mezarlık doldu taştı genişletilmeyi bekliyor. Stat, tribün ve çevre düzenlemesi bekliyor.

En önemlisi tapu sorunu bunla alakalı Develi Belediyesi 14 temmuz 2021 tarihinde Mehmet Cabbar "Sindelhöyüklü hemşerilerime müjde başlıklı haberin detayında Evleri hazine arsası üzerinde bulunan vatandaşların ada ve parseli belirterek satın almak istedikleri dilekçeyi Develi Belediyesi’ne ve Milli Emlak Şefliğine verebileceklerini belirten Başkan Mehmet Cabbar, “Sindelhöyük Mahallemizin yıllardır devem eden mağduriyetlerini gidermek adına yaptığımız görüşmeler şükürler olsun ki olumlu sonuçla noktalandı. Mahalle sakinlerimize hayırlı olmasını diliyorum" ifadeleri kullanılmıştı aradan dokuz ay geçmesine rağmen Sindelhöyük'ün tapu meselesinde bir ilerleme olmadı, sayın Cabbar'ın verdiği müjde sadece yazıda kaldı, Sindelhöyüklü vatandaşlar bir türlü tapularına kavuşamadı. Biz her zaman söylüyoruz sayın Cabbar günü kurtarma siyasetinden vazgeçmeli mahallelerin ve vatandaşın sorunlarını çözmek için gerekli adımları atmalıdır, kısacası Develi halkı Mehmet Cabbar 'dan söz yerine icraat, vaat yerine çözüm bekliyor" ifadelerini kullandı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner340