banner257

“KOLTUK SEVDALISI, KOPYA BAŞBAKAN“

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, yarın Tunceli’ye yapacağı ziyaret için geceyi geçireceği Elazığ'a giderken Kayseri’nin Pınarbaşı İlçesi'nde mola verdi. Bahçe burada yaptığı açıklamada, "Tunceli'de herhangi bir provokasyon yaşanacağına inanmıyorum. Tunceli, MHP'yi bağrına basacak" dedi. Devlet Bahçeli, ""Recep Tayyip Erdoğan, cumhurbaşkanı olmuştur ama gözü arkada kalmış, acaba iki koltuğu beraber götürebilir miyim düşüncesiyle kendisine bir kopya başbakan bulmuştur. " dedi.

“KOLTUK SEVDALISI, KOPYA BAŞBAKAN“

Pınarbaşı Belediyesi'nde, Tunceli’ye yapacağı ziyareti değerlendiren Bahçeli, bu ilin 81 ilden biri olduğunu söyledi. Bahçeli, "Tunç yüreklilerin yöresidir. Tunceli’nin manası da budur. O bakımdan, Tunceli de MHP'yi bağrına basacaktır. Siyasilerin istismarına son veren bir yaklaşımı ortaya koyacaklarına inanmaktayız. Geçmişteki bazı olaylardan siyaseten istismar yaparak, yararlanmak isteyenlere karşı da güzel bir cevap olacaktır" diye konuştu.

Meclis'te 4 bakanla ilgili Yolsuzlukları Soruşturma Komisyonu’nun çalışmalarında 2 ayın boşa geçtiğini belirten Bahçeli, yayın yasağını doğru bulmadıklarını söyledi. Bahçeli, "MHP olarak doğru bulmadığımızı, hem komisyon üyemiz olan Mesut Dedeoğlu, hem de Meclis'teki grup başkanvekilleri bu düşüncelerimizi ifade etmişlerdir. Şimdi bu yasağın kaldırılması, her şeyin daha şeffaf bir şekilde sürdürülebilmesinde yarar vardır. Komisyon bu şekilde çalışırsa, ülkemizde yolsuzluk ve rüşvetle mücadele, çok daha başarılı olur" dedi.

"KOPYA BAŞBAKAN"
Pınarbaşı Belediyesi önünde toplanan vatandaşlara da hitap eden Devlet Bahçeli, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın yurt gezilerini eleştirdi. Bahçeli, Erdoğan'ın devletin imkanlarını kullanarak cumhurbaşkanı seçildiğini söyleyerek, "Recep Tayyip Erdoğan, cumhurbaşkanı olmuştur ama gözü arkada kalmış, acaba iki koltuğu beraber götürebilir miyim düşüncesiyle kendisine bir kopya başbakan bulmuştur" dedi. Erdoğan ile Davutoğlu'nun açılış yapma yarışına girdiklerini söyleyen Bahçeli, 'Kopya Başbakan' dediği Davutoğlu'na yönelik şunları söyledi:

"Kopya başbakan eğer açılacak bir tesis bulamazsa, her ay içerisinde, belki de her hafta il başkanları toplantıları yaparak, Türkiye’yi karış karış dolaşma tercihinde bulunmaktadır. Böyle Türkiye yönetimi olmaz. Böyle gayri ciddi yönetim anlayışıyla Türkiye kendi iç huzurunu sağlayamaz. Komşu ülkelerdeki gelişmelerin Türkiye’ye vereceği zararı önleyemez. O sebepten dolayı, Ak Parti’ye oy veren aziz vatandaşlarımız başta olmak üzere seçimlere hazırlanmalıyız. 7 Haziran seçimlerinde bu iktidardan kurtulmanın yolunu bulmalıyız. Bu yol demokrasi içinde olmalıdır. Türkiye büyük bir darboğaza düşer. Ya bölünmenin tehlikesiyle karşı karşıya kalır, ya da iç çatışmanın acı sonuçlarıyla ülkemiz karşı karşıya kalır. Bunlardan, kurtuluşun bir yolu Ak Parti’den kurtulmaktır. Kurtulmanın yolu sandıktır. Sandıktan çıkacak milli irade, milliyetçi irade olarak MHP olacaktır."

Belediye bahçesinde Devlet Bahçeli’yi uğurlamaya gelen partililer 'Bozkurtlar için her yer Tunceli' pankartı açtı, ‘Devletin başına Devlet gelecek’ sloganları attı. 
Güncelleme Tarihi: 27 Kasım 2014, 18:28
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner289