banner257

MHP'li Aycan, CHP Ve İYİ Parti’ye Yüklendi

Kayseri’de konuşan Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Kahramanmaraş Milletvekili Sefer Aycan, CHP’nin HDP’yi meşrulaştırmaya çalıştığını iddia etti. Erken seçim olmayacağını belirten Aycan, 2023 seçimlerinde Cumhurbaşkanı adaylarının Recep Tayyip Erdoğan olduğunu söyledi.

MHP'li Aycan, CHP Ve İYİ Parti’ye Yüklendi

MHP tarafından ‘Adım Adım Anadolu’ toplantısı Kayseri’de gerçekleştirildi. Toplantıya katılan Kahramanmaraş Milletvekili Sefer Aycan, gündemi değerlendirdi. Muhalefetin erken seçim taleplerine değinen Aycan, seçimlerin zamanında yapılacağını ve Cumhurbaşkanı adaylarının da Recep Tayyip Erdoğan olduğunu söyledi. Aycan, "Kayseri’den duyurayım, 2023 seçimlerinde Cumhurbaşkanı adayımız, sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğandır" dedi.

'MİLLETİMİZ İÇİN DAİMA NE GEREKİYORSA ONU SAVUNAN VE SÖYLEYEN BİR PARTİYİZ'

İttifak olarak yaptıkları çalışmalara da değinen Aycan, şunları söyledi: Biz Cumhur ittifakı olarak Adalet ve Kalkınma Partisi ile anayasa değişikliği yaptık. Ortak çalışmalarla vücut bulan sistem mevcut ve bu sistemin tüm kurumlara izleyebilmesi için destek vereceğimizi ifade ediyoruz. Artık ülkemizde ki sınırlarımız içerisinde ki terörist sayısı 200ün altına indi. Bunların hepsi Cumhur ittifakının başarısı. Biz dönüşüm yaşıyoruz. MHP olarak bunun farkındayız. Aslında muhalefet partisidir ama biz milletimiz için daima ne gerekiyorsa onu savunan onu söyleyen bir partiyiz. Yeter ki ülkemiz adına iyi işler yapılsın"dedi.

'ERKEN SEÇİM OLMAYACAK'

Muhalefetin sürekli erken seçim çağrısı yaptığını anımsatan Aycan, seçimin zamanında yapılacağını kaydetti. Aycan, “Sürekli seçim çağrısında buluyorlar. Planınızı programınızı ona göre yapın. Seçimi 2023 Haziran’da yapacağız. Erken seçim olmayacak. Dünyanın genelinde bir ekonomik sıkıntı var. Siz sanayiciler bunu çok daha iyi biliyorsunuz. Bütün dünya ülkeleri küçülürken biz büyüdük. Cumhurbaşkanının ekonomik politikası var. Faizleri düşürdü. Böylelikle sanayicilere kredi vererek istihdamı artırarak büyümeyi amaçlıyor. Biz bu politikayı destekliyoruz inşallah bu politikalar başarılı olacak. Kurda bir artış var bir manipülasyon bir de gerçek kısmı var. Bir takım dış güçlerin bunların kullanması lazım. Daha önce de ABD dostumuz değildi. Ama birden ile bu durum açık açık belli oldu. Yeter ki iktidar yıpransın biz iktidar olalım diyen bir CHP var. Farkında mısınız Kılıçdaroğlu'nun ekonomi ile ilgili dediği bir şey yok, çözüm önerisi yok. Ekonomik bağımsızlıktan bir gelecek meselesidir. Ama bu ekonomik sıkıntıları birilerine mahçup olarak yapmamanız lazım" ifadelerini kullandı.

'CHP, HDP'Yi MEŞRULAŞTIRMAYA ÇALIŞAN BİR PARTİDİR'

CHP’nin HDP’yi meşrulaştırmaya çalıştığını iddia eden Aycan, “Türkiyede'ki yatırımlara karşı çıkan bir muhalefet partisinden bahsediyoruz. CHP Elçileri mektup yazıyor. Bu mandacılıktır. En son tezkere gorüşmesi oldu. Ne yaptılar, PKK'nın isteği doğrultusunda hayır dediler. Türk askerini orada istemiyoruz demektir. Ayakları yere basmayan dışarıdan medet uman bir CHP var, onun yanında da HDP var. CHP, HDP'yi meşrulaştırmaya çalışan bir partidir. İYİ Parti ise bir gün milliyetçi oluyor, bir gün HDP ile kahvaltı yapıyor. Ona oy vermeyenlere de haçlı olarak nitelendiriyor. Evet ekonomik sıkıntılarımız var, lojistikte sıkıntımız var, petrolde sıkıntımız var. Ama her yerde bu sıkıntılar mevcut. Lojistikte tedarikçi sıkıntı var ve aşacağız. Nasıl aşacağız, birbirimize desteklerimizi sürdürerek. Cumhurbaşkanının politikalarını savunacağız. Cumhurbaşkanının ekonomi politikalarını savunacağız. Yabancı bankalar, IMF ve Amerika bankalarıyla olmaz. Dışa bağımlı olunursa ekonomimiz bu şekilde düzelmeyecek" şeklinde konuştu.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Azmi bozdag
Azmi bozdag - 2 ay Önce

Siz siyasetçileri ,anlamak mümkün değil bu gün CHP HDP yi siyasi alanda meşrulaştırma ya çalışıyor,diyorsunuz işte burayi anlamıyorum 1: HDP ,bir siyasi parti olarak bütün itenen bilgi ve belgeleri, TC parti kurma kanunlarına göre ,tamlayip yetkili yerlerden, izin almış ve parti kurulmuş.2: TC sınırları içinde seçimlere girmiş, mesrulunu onaylatmis Şimdi kim suçlu tc mi CHP i yoksa halkmi yada bu gün iktidarda olup HDP nin bir terör örgütü veya terör örgütlerini desdekleyen bir parti diyorsunuz .Eğer, terör yada terör örgütlerini desdekleyen bir parti ise hükümetimiz her şeyi yapabilecek çoğunluğa sahipsiniz kapatın gitsin kimseyide suçlamayın.

kazım baldan
kazım baldan - 2 ay Önce

ne var ne yok tüm varlıkları yabancılara sattınız şimdide dışa bağımlı olmaz diyorsunuz. madem dışa bağımlı olunmayacak köprülere yollara havaalanlarına niye dövize endeksli ödeme yapılıyor. burası abd mi. milliyetçi ve dindar hükümet olduğunuzu iddia ediyorsanız geçişlerin bırakın dolarla olmasını parasız olması gerekir. onu geçtim bari tl olsun. ondan sonrada milliyetçiyiz dersiniz. sevsinler sizin milliyetçiliğinizi.

SIRADAKİ HABER

banner289