banner257

MHP’DEN PERİNÇEK’E SERT YANIT

MHP kaynakları, Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek'in "MHP'nin başına geçmek şereftir" sözlerine "Herhangi bir ilişkimiz, beraber hareket etmemiz, çay içmemiz bile mümkün değildir" açıklamasıyla yanıt verdi.

MHP’DEN PERİNÇEK’E SERT YANIT

Önceki gün Haber Global ekranlarına konuk olan Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, Meclis'teki HDP fezlekeleriyle ilgili CHP'li hukukçu Gamze Pamuk Ateşli ile tartıştı.

"MHP'NİN BAŞINA GEÇMEK ŞEREFTİR"

Perinçek, Pamuk'un "Olur da Bahçeli siyaseti bırakırsa MHP'nin başına da geçersiniz, çok uygun bir pozisyonunuz var" sözleri üzerine, "MHP'nin başına geçmek şereftir. MHP bugün vatansever bir parti. MHP vatansever bir konumda. Türkiye'nin bütünlüğü için çalışıyor, teröre karşı mücadele veriyor, Amerika'ya karşı duruyor, onun için MHP'nin başında olmak bir suç değil" dedi.

"ÇAY İÇMEMİZ BİLE MÜMKÜN DEĞİLDİR"

Konuyla ilgili Hürriyet gazetesine açıklamalarda bulunan MHP kaynakları Perinçek'in "MHP'nin başına geçmekten şeref duyarım" çıkışına "MHP'nin Doğu Perinçek'e bakışı bellidir. MHP'nin Perinçek ile aynı yerde anılması hoş bir şey değil, şiddetle karşıyız biz bu duruma. Herhangi bir ilişkimiz, beraber hareket etmemiz, çay içmemiz bile mümkün değildir. 12 Eylül'den evvel ülkücü yöneticilerin hepsini Aydınlık Gazetesi'nde hedef göstermiştir. Gazetelere tam boy ilan verip adını, okulunu, adresini yayınlamıştır. MHP'ye üye olması bile mümkün değildir, bu şekilde kabul edilemez" sözleriyle yanıt verdi.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Resat Obadi
Resat Obadi - 2 ay Önce

Bugunki mhpyi 80 oncesi mhpsiyle esdeger gorenler hala abdye usaklik etmeye calisanlardir 1980 oncesi mhp neyse bugunde hdp aynidir, aradaki farki gormemezlikten gelenler hala chp hdp iyiparti deva partisi gelecek partisi ve saadet partisiyle ayni gemidedirler.. 1980 lerde Vatan partisi ve Aydinlik neyse bugunde hala cizgisinden milim sapmamis sekilde aynidirm Konumunu ve siyasetini abd cizgisinden koparan MHP ve yurtsever tabani vatan cephesindedir, 1980 oncesi Vatan partisi ve Aydinlik sadece ulkucu gecinen macerapresleri degil vatana ihanet eden diger eli kanli katilleride hedef gostermistir, siz neden gocunuyorsunuz yoksa hala abdnin usakliginami talipsiniz.

Hüaeyi Mercan
Hüaeyi Mercan - 2 ay Önce

Hürriyet Gazetesi üzerinden bir yalan bir "yalanlama" Perinçek MHP'nin doğru yerde durduğunu söylemiştir. Buna MHP niye karşı çıksın ki .

SIRADAKİ HABER

banner310