banner257

Molu ve Oymaağaç Halkı İsyan Etti

Geçtiğimiz günlerde Molu ve Oymaağaç mahalle sakinleri yeni köpek barınağı yapımına ilişkin tepkilerini dile getirmek üzere yolu traktörler ile kapatmışlardı. Sokağa çıkamadıklarını dile getiren mahalle sakinleri İYİ Partili Kazım Yücel ve Kocasinan Belediyesi Meclis Üyesi Muharrem Yiğen'e sorunlarını anlattılar.

Molu ve Oymaağaç Halkı İsyan Etti

İyi Partili isimlerde çare arayan Molu ve Oymaağaç Mahalle sakinlerinin çağrısı üzerine Köpek Barınağı yapılmak istenen bölgeye giden Büyükşehir Belediyesi Grup Başkan Vekili Kazım Yücel ve Kocasinan Belediyesi Meclis Üyesi Muharrem Yiğen, kalabalık bir grup tarafından karşılanarak sorunlarını dile getirerek başıboş gezen köpeklerden dolayı sokağa çıkamadıklarını hayvancılık ve çiftçilik yapmak da zorlandıklarını tavuklarına, bahçelerine ekinlerine ve en önemlisi çocuklarına zarar verdiklerini söylediler.

“SAYIN BELEDİYE BAŞKANIMIZ GELİP SORDUNUZ MU?”

İyi Parti Kayseri Büyükşehir Belediye Meclisi Grup Başkan Vekili Kazım Yücel, “Sayın belediye başkanımız, bu bölgedeki mahalle halkımız hala kendilerine köy ifadelerini kullanıyorlar. Vatandaşlarımız buranın tarım arazisi olduğunun ve şehrinde hizmetlerinin gelmediğinden bahsediyorlar. Fakat bu arada bizler hayvanseverlerden de daha fazla hayvanları seviyoruz.

Otoyolun hemen yakınına neredeyse üzerine hayvan barınağı yapıldığında, hayvanlar barınaktan çıkıyor akan bir trafik üzerinde kazalara neden oluyorlar. Hatta hızlı seyreden bu trafik nedeniyle de köpekler maalesef kazalarda ölüyorlar. Başıboş bırakılan bu köpekler nedeniyle mahalle sakinlerinin bahçesine tarlasına giriyor, besledikleri tavuklarına zarar verdiklerini ifade ediyorlar. Hatta vatandaşlarımızın ifadelerine göre mahalle sakinlerine, çocuklarına zarar verdiklerini söylüyorlar.

Bu hayvanlar bizlerin, sizlerin verdiği değerden de daha fazla değer veriyor ve seviyoruz. Bu köpek barınaklarının daha mantıklı yerlerde köy mahalle alanlarından uzak yapılmalı ve barınakların da daha yaşam alanları kaliteli olmalı. Sayın belediye başkanımız gelip bu mahallelerde bir gün sordunuz mu hayvan barınağı yapacağız biz burada dediniz mi?” şeklinde açıklama yaptı.

“%75-80 OY ALMIŞ OLDUĞUNUZ HEMŞERİLERİMİZE REVA GÖRÜYORSUNUZ”

İyi Parti Kocasinan Meclis Üyesi Av. Muharrem Yiğen, ”Yıllardır Kayseri’nin çöpünü, pisliğini köpek barınağını, başıboş gezen köpeğini, arıtma tesislerini, % 75-80 oy almış olduğunuz Oymaağaç ve Molu’lu hemşerilerimize reva görüyorsunuz. İnşallah hemşerilerimiz önümüzdeki seçim zamanında bunların hesabını sizlere soracaktır.” İfadelerinde bulundu.

“SİZ OY İSTEMEYE GELMEYECEK MİSİNİZ?”

Bölge halkından vatandaşlar ise, “Bundan sonra silme oy bitti size. Hizmet istiyoruz bizler Kayserinin başıboş gezen köpeklerini getirip bıraktığının barınaklar istemiyoruz, çöplük istemiyoruz. 10 yıldan beri buraya hizmet yok. Sayın belediye başkanlarımız, siz buraya gelmeyecek misiniz bütün pislikleri bize reva görüyorsunuz. Seçim zamanı geleceksiniz bütün Kayserinin pisliklerini siz Oymaağaca ve Molu’ya reva görüyorsunuz, bunun hesabı seçim zamanı siz geleceksiniz o zaman sorulacak, biz burada köpek barınağı falanda istemiyoruz. Bizden siz buraları bizlerin bırakıp gitmemizi mi istiyorsunuz? Bizler hayvancılık tarımcılık da yapmayalım o zaman” Şeklinde tepkilerini dile getirdiler.

“KONUNUN TAKİPÇİSİ OLACAĞIZ”

İyi Partili Kazım Yücel, “Bir amiriniz çıkıyor belki yapılmayacak, bir amiriniz diyor ki yapmayacağız. Ben biliyorum ki imar planlarına işlendikten sonra bu dönem olmazsa ondan sonraki dönem gelen belediye başkanları bu fırsatları değerlendirecek. Biz vatandaşlarımızın çağrıları üzerine geldik ve dinledik notlarımızı aldık bölge halkımızın şikayetlerini dinledik ve yerinde tespitler yaptık. Konunun takipçisi olacağız.” dedi.

Güncelleme Tarihi: 30 Mayıs 2022, 10:14
YORUM EKLE
YORUMLAR
Deniz
Deniz - 4 hafta Önce

AKP'ye verdiğiniz oylar çöp ve köpek sürüleri olarak geri dönmüş.

SIRADAKİ HABER