Narin: Gün Mescid-i Aksa’ya Sahip Çıkma Günüdür

Ramazan ayı itibari ile Kudüs’te Müslümanlara yönelik şiddet devem ediyor. Türkiye’nin bir çok yerinde Kudüs için eylem, dua ve basın açıklaması gerçekleştirildi. Bugün ise Yeniden Refah Partisi Kayseri İl başkanı Önder Narin Kudüs’te yapılan zulmü bir kez daha dile getirdi.

Narin: Gün Mescid-i Aksa’ya Sahip Çıkma Günüdür

Yeniden Refah Partisi İl Başkanı Önder Narin “Bugün cuma namazı çıkışında, Kayseri’nin meydanında İsrail zulmünü, İslama yapılan zulmü kınamak maksatlı, elimizden geldiğince sessiz kalmama adına, Müslümanlara dil olma adına bugün burada toplandık. Yeniden Refah Partisi teşkilatları olarak tüm Türkiye’de bir basın açıklaması yapmayı uygun gördük. İsmail zulmüne sessiz kalmadığımızı Kayseri meydanından haykıracağız. Kayseri haklına ve tüm Dünya’ya Müslümanların ola ki mazlum milletlerin yalnız olmadığını Erbakan ruhunun yanında olduğunu tekrardan göstereceğiz” diye konuştu.

İşgalci İsrail’in barbarlığına karşı genel başkanımız Fatih Erbakan’ın yapmış olduğu açıklamayı Kayseri halkına arz ediyorum diyen Yeniden Refah Partisi İl başkanı Önder Narin “Gün artık konuşma günü değil, icraat günüdür. İslam İş Birliği Teşkilatı, Türkiye’nin çağrısıyla acil olarak tekrar toplanmalı, Filistin Devleti’nin talebiyle, Filistin Devleti’nin başkenti Kudüs’e yapılan saldırıları sonlandırmak üzere, TSK’nın öncülüğünde bir barış günü oluşturulmalıdır. İsrail işgali ve vahşetine dünya sessiz kalmıştır. İslam alemi olarak sadece boş laf yerine artık fiili olarak harekete geçilmesi gerekmektedir. Haremi Şerif ve Mescidi Nebevi’den sonra üçüncü mescidimiz ve ilk kıblemiz, Mescidi Aksa yine bir Siyonist tecavüzle, yine bir Siyonist terörle karşı karşıyadır. Mübarek Ramazan anında Mescid-i Aksa’ya baskın düzenleyen İsrail polisi, resmen terör estiriyor. Çok daha acınır tablo ise Gazze’de yaşandı. İsrail’in Gazze’ye yaptığı füze saldırısında aralarında çocukların da olduğu yüzlerce kişi şehit oldu. Mescid-i Aksa’ya, Filistinli Müslümanlara yönelik şiddetli saldırılar artarak devam ediyor. Tüm İslam alemi olarak yapmamız gereken; boş laflar’ sözlü kınamalar ve ağlayıp-sızlama yerine, mutlaka fiili adımlar atmak ve yaptırımlar ortaya koymaktır! Gün kıyama kalkma ve mutlaka fiili adımlar atma günüdür. Yapılan vahşet planlıdır. Asıl hedef; Büyük İsrail projesi kapsamında Filistin ve Kudüs’ten sonra İran ve Türkiye’nin topraklarını yutmaktır. Biz şuurlu Müslümanlar olarak çok iyi biliyoruz ki; bu iş Kudüs’le ve Filistin’le bitmiyor, bunun arkasından sıra Suriye’nin, Irak’ın ve Türkiye’nin önemli bir kısmının yutarak, Büyük İsrail’in kurulmasına geliyor Allah muhafaza buyursun. Bu bak bu adım daha önce merhum Erbakan hocamız tarafından atıldı.54. hükümet döneminde Türkiye, Filistin devletinin talebiyle el-el-Halil kendini korumak üzere Filistin’e asker gönderildi. Siyonizm karşısında laf değil, icraat konuşur! Bu icraatları da ‘kuvvet ve kudret sahibi ABD ve İsrail değil, Cenabı Allah’tır‘ diyenler gerçekleştirebilir. Bu adamlar bugün atılmazsa, yarın yeniden refah Partisi iktidarında mutlaka atılacaktır‘’ ifadelerini kullandı.(BGC)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER