banner257

ÖZHASEKİ ELEŞTİRİLERE YANIT VERDİ

Ak Parti Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki, eleştirilere sert yanıt verdi.

ÖZHASEKİ ELEŞTİRİLERE YANIT VERDİ

Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki, sarf ettiği sözleri eleştirenlere yazılı yaptığı açıklama ile cevap verdi. Özhaseki , “İlgili siyasiler; bana karşı gösterdikleri şiddetli tavrı keşke PKK’ya ve PKK’nın siyasi uzantısı HDP’ye karşı gösterselerdi. Aziz Milletimiz görseydi ve biz de alkışlasaydık.”dedi.

CHP'NİN TUTUMUNU LANETLEDİM

Özhaseki şunları söyledi: Kayseri'de bir açılış programında yaptığım konuşma maalesef bağlamından koparıldı. Konuşmamda; PKK'yı kınamayan, PKK'ya tek söz etmeyen üç beş tane oy alacağım diye HDP'ye yağ çekip, yaltakçılık yapan ve olmadık kalıplara giren CHP'nin tutumunu lanetledim.

SÖZLERİMİN MAKSADINDAN ÇIKARTILMAK İSTENDİĞİNİN FARKINDAYIM

`13 şehidimizin katilleri PKK'dır' diyemeyen siyasi tutumu sertçe kınadım. `Birkaç puan oyumu artıracağım' diye teröre ve terör destekçisi HDP'ye karşı vatansever tutum geliştirmeyen siyasi tavrın oy alma kaygısını eleştirdim. Bundan dolayı da 'Lanet olsun onların oy kaygısına' demek istedim. Konuşmamın bütünü dikkate alındığında bu anlam kolaylıkla çıkartılabilmektedir. Bu maksatla konuşmuş olsam da yine tepkim biraz aşırı bulunmuş olabilir. Ancak bu tepkim asla seçmene değil, oy alma hesabıyla teröre göz kırpan ayak oyunlarına karşıdır. Sözlerimin maksadından çıkartılmak istendiğini ve bundan siyasi menfaat gözetildiğinin farkındayım. Benim seçmeni lanetlemem gibi bir şey asla söz konusu olamaz. Milli iradeye yürekten bağlı biri olarak; seçmen kardeşlerimin her bir oyunun kutsal olduğuna inanıyorum. Bugün de hala terörü lanetlemeyen oy kaygısıyla terör muhitlerine gerekli tepkiyi ortaya koymayan her türlü tutuma karşıyım. Ilgili siyasiler; bana karşı gösterdikleri şiddetli tavrı keşke PKK'ya ve PKK'nın siyasi uzantısı HDP'ye karşı gösterselerdi. Aziz Milletimiz görseydi ve biz de alkışlasaydık.”dedi.

Devrim ÇALIŞKAN

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner310