banner311

Özhaseki, Talas’ta Vatandaş ile Buluştu

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Kayseri Milletvekili Mehmet Özhaseki, Talas’ta vatandaşla bir araya geldi.

Özhaseki, Talas’ta Vatandaş ile Buluştu

Vatandaşlara dondurma dağıtıp sohbet ederken bir yandan da talepleri dinleyen Özhaseki, tek tek herkesle bayramlaştı ve hatıra fotoğrafı çekildi. Ardından basın mensuplarının sorularını cevapladı. Özhaseki, “Bayramlar dostluğun ve paylaşmanın da bir sembolüdür. Biz iki dini bayramımızı ve aynı zamanda milli bayramlarımızı da coşkuyla kutluyoruz. Allah bu güzel adetlerimizi elimizden almasın.” dedi.

Talas paraşüt inme alanını vatandaşın sevdiğini söyleyen Özhaseki, “Burası özellikle akşamları çok keyifli oluyor. Herkes buraya gelip serinliyor, dinleniyor, rahat ediyor. Biz de gelip burada hemşehrilerimizle bayramlaşalım, hasbihal edelim dedik.” diye konuştu. Pandemi tedbirleri dolayısıyla vatandaşla bir araya gelmeyi özlediklerini ifade eden Özhaseki, “Doğrusu insanlarla bir araya gelmeyi, sohbet etmeyi, eğer sorunları varsa onları dinlemeyi, çözüm bulmayı da özledik.

Pandeminin kendine has getirmiş olduğu bazı kurallar var. Bu kurallar hepimizi yordu. Ama birlikte aşabilmenin yolu da bir taraftan aşı olmak, bir taraftan korunmak, bir taraftan da tedbirlere uymak. Biz de bu sebeplerden çoğu yerde toplantılarımızı yapamadık, sık sık halkla beraber olamadık. Şimdi yavaş yavaş hasret gideriyoruz, konuşup muhabbet ediyoruz. Allah bu güzel günleri çok etsin, milletimizi var etsin, ümmeti Muhammed’in başındaki tüm sıkıntıları da defetsin diye dua ediyorum.” ifadelerini kullandı.

“KILIÇDAROĞLU’NUN ŞU ANA KADAR TÜRKİYE’DE YAPILAN HERHANGİ BİR HAYIRLI İŞE EVET DEDİĞİNİ DAHA DUYMADIM”

Burada gazetecilerin sorularını yanıtlayan Özhaseki, Kılıçdaroğlu’nun muhalefet ettiği konularla ilgili düşüncelerinin sorulması üzerine “Kılıçdaroğlu özel bir insan. Şu ana kadar Türkiye’de yapılan herhangi bir hayırlı işe evet dediğini daha duymadım. Devletin yararına olan herhangi bir projeye doğru dediğini de duymadım. Yapılan güzel bir işe ‘evet Türkiye bunu kazandı, güzel oldu’ dediğini de duymadım. Her işte bir muhalefet ve karşı çıkma. ‘AK Parti ve Recep Tayyip Erdoğan ne yaparsa yapsın kötüdür’ deme alışkanlığını devam ettiriyor.” şeklinde konuştu.

“MİLLİ MESELELERDE ÖNEMLİ OLAN TÜRKİYE’NİN VE TÜRK İNSANININ MENFAATİDİR. AMA NE YAZIK Kİ MUHALEFETTE BUNU GÖREMİYORUM”

Dış meselelerle ilgili muhalefet edilirken de önceliğin milli menfaatler olması gerektiğinin altını çizen Özhaseki, şöyle devam etti: “Evet muhalefet etmek belki bir şeylere karşı çıkmayı gerektirebilir ancak birtakım yurtdışı ilişkilerimizde Türkiye’nin milli menfaatleri söz konusu olduğunda muhalefet edilmez. Böyle konularda hükümet her kim ise desteklenir. Senelerce biz de muhalefettik. İçimizde muhalefetimizi yapardık ama bir başbakanımız yurtdışına gittiği zaman gönlümüzde bir heyecan dalgası olurdu, başarılı olması için dua ederdik ve ayakta alkışlardık. Evet, aykırı düşünebiliriz, bakış açımız, yaşam tarzımız farklı olabilir. Ama meselelere genel bakışta milli ve yerli olmak gerekli diye düşünüyorum. Milli meselelerde de, Kıbrıs konusu olduğunda da, Akdeniz’de Türk insanının gücünü ortaya koyması gerektiğinde, Karadeniz’deki menfaatlerimiz söz konusu olduğunda; Azerbaycan, Libya, Afganistan gibi konular söz konusu olduğunda da hepimizin birlik olması lazım. Çünkü buralarda önemli olan Türkiye’nin ve Türk insanının menfaatidir. Ama ne yazık ki muhalefette bunu göremiyorum. Bu da bizim en çok üzüldüğümüz konu.

Artık söylenen yalanlara, iftiralara, algı operasyonlarına alıştık. Yapacak bir şey yok, o konuda da takdir milletimizin.”dedi. Talas’taki buluşmaya Özhaseki’nin beraberinde; Kayseri Milletvekili Hülya Atçı Nergis, AK Parti Kayseri İl Başkanı Şaban Çopuroğlu, Talas Belediye Başkanı Mustafa Yalçın, İlçe Başkanı Hasan Nuri Kuş, Kadın Kolları Başkanı Emine Timuçin ve partililer de katıldı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner289