banner311

Özhaseki, Yangınlardan Siyasi Rant Çıkarıyorlar!

AK Parti Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki, 803 AK Partili Belediye ile birlikte orman yangınlarının yaralarını sarmak için seferberlik ilan ettiklerini söyledi.

Özhaseki, Yangınlardan Siyasi Rant Çıkarıyorlar!

AK PartiYerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki, Türkiye’nin farklı noktalarında çıkan orman yangınlarına ilişkin açıklamalarda bulundu.

“803 AK BELEDİYEMİZ İLE BERABER SEFERBERLİK İLAN EDİYORUZ”

AK Partili 803 belediyeyle birlikte seferberlik ilan ettiklerini söyleyen Özhaseki, “Ormana düşen her bir kıvılcım içimizi yakıyor. Acımız büyük. Bu hadiseden siyasi malzeme çıkarmaya çalışanlara ya da provokasyon için uğraşanlara karşı da tepkimiz çok net ve serttir. 803 AK Belediyemiz ile beraber yangından etkilenen vatandaşlarımızın yaralarını sarmak ve yangından zarar gören ormanlarımızı yeniden yeşille boyamak için seferberlik ilan ediyoruz. Bugüne kadar nasıl millet olarak el ele verip nice badireleri atlatmışsak bugün de aynısı yapacağız. Tespit çalışmaları sonrasında bilimsel veriler öncülüğünde ormanlarımızı eskisinden daha gür ve güzel hale getireceğiz.” diye konuştu.

“ORMAN YANGINLARINDAN SİYASİ RANT DEVŞİRMEYE ÇALIŞMAK; YANGINLARLA MÜCADELEDE KAYBETTİĞİMİZ ŞEHİTLERİMİZİN KEMİKLERİNİ SIZLATACAKTIR”

Devletin ilgili birimlerince cansiperane bir şekilde çalışmalar sürdürüldüğüne değinen Özhaseki, devam eden yangınlara 16 uçak, 9 İHA, 45 helikopter, 6 yönetim helikopteri, 1 insansız helikopter, 708 arazöz ve su tankeri, 120 iş makinası ve yaklaşık 4800 personel ile birlikte; koordineli ve planlı, insanüstü bir mücadele verildiğini kaydetti. Orman yangınlarından siyasi rant çıkarmaya çalışanları sert bir dille eleştiren Özhaseki, “Orman yangınlarından siyasi rant devşirmeye çalışmak, yangın ile mücadeleyi tahkir etmek, sanki savsaklanıyormuş havası yaratmak; bu afete karşı cansiperane şekilde çaba gösteren personelimizin ve afetzedelerimizin moralini bozmaktan başka bir şeye sebep olmayacaktır. Ayrıca yangınlarla mücadelede kaybettiğimiz şehitlerimizin kemiklerini sızlatacaktır. İnsanlık namına bir faydası bulunmayan bu sosyal medya faşistleri, yalan makineleri ve utanmaz iftira sahipleri yaptığı tezviratların karşılığını hukuk eliyle mutlaka alacaklardır.” dedi.

“TELAFİSİ MÜMKÜN OLAN HER ZARAR, DEVLET-MİLLET BİRLİKTELİĞİYLE ONARILACAKTIR”

Afet sebebiyle oluşan zararların gidereceğine vurgu yapan Özhaseki, “Hükümetimiz; afetle mücadeleyi güçlü şekilde yürütmekte ve afetzedelerin de yaralarını sarmakta kararlıdır. İnşallah en kısa sürede yangınların tamamı kontrol altına alınacak ve telafisi mümkün olan her zarar, devlet-millet birlikteliğiyle onarılacaktır.” dedi. 28 Temmuz - 2 Ağustos tarihleri arasında 35 ilde çıkan 137 orman yangınından 130’unun kontrol altına alındığı ve bu yangınların sebepleri hakkında geniş çaplı araştırma başlatıldığı bildirildi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner289