banner257

Sahabiye Medresesi Kılıçdaroğlu’nun Gündeminde

Sahabiye Medresesi esnafları kira fiyatlarının fırlaması sonucunda mağdur oldular. 9830 liradan 20332 liraya çıkan kira fiyatları siyasilerinde dikkatinden kaçmadı. Bugün ki grup toplantısında CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu zammı gündeme getirdi.

Sahabiye Medresesi Kılıçdaroğlu’nun Gündeminde

Emin olun bunlarda vicdan yok diyen CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu “ Kayseri’de Sahabiye Medresesinde dükkanlar var. Geçen yıl 9380 lira kira ödeyen bir esnaftan bu yıl 20332 lira istiyorlar. Ne oldu da bu kadar büyük bir zam yapıyorsunuz. Vakıflar Genel Müdürlüğü istedi diyorlar, Vakıflar Genel Müdürünün bilgisi yok. Büyük Şehir belediye başkanı istiyor. Buradan yine sandık geldiğinde tüm vatandaşların düşünmesini isterim. Bu ak partili belediye. CHP Belediyesinde böyle garabetler olmaz. Onlar halka hizmet ederler, halk için çalışırlar. Görevlerini ve işlerini tıkır tıkır yaparlar. Kayserili kardeşime de bu esnaf kardeşime de orada görev yapan, çalışan, alın teri döken esnaf kardeşimize de söylüyorum. Sandık gelecek bu kardeşine oy vereceksin. CHP’ye oy vereceksin o paraların tamamını sana iade edeceğim faiziyle beraber” ifadelerini kullandı.

“14 ESNAF MAĞDUR”

Medresenin içerisinde esnaf olan İbrahim Sungur “ Memduh Büyükkılıç’a randevu talebi oluşturduk. Henüz geri dönüş alamadık. Ortada bir hakikat ve %75 oranında bir artış var. Biz pandemi şartlarında bunu karşılayamayız. Vade çok kısa ben 5 günde bu kadar miktarı toplayamam ve şu an 1 nisandan itibari ile faiz işletilmeye başlandı. Bu işi vakıflar ve büyükşehir belediyesi kendi aralarında çözecekler ve bize de normal kendi kontratlarımızdaki olan kira artışından devam edecekler. Acilen işletilmesini bekliyoruz. Burada 14 tane esnaf mağdur. Bu mağduriyet kaldırılsın ortadan bunu kim sağlarsa sağlasın” diye konuştu. (BGC)-

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner310