“Soma Faciasının Sorumluları, Aday Yapıldı“

MHP Kayseri İl Başkanı Baki Ersoy, AK Parti’nin Kayseri’de belirlediği listeyi eleştirerek, “Soma faciasının sorumluları Kayseri’den milletvekili adayı olarak gösterildi” dedi.

“Soma Faciasının Sorumluları,  Aday Yapıldı“
MHP Kayseri İl Başkanı Baki Ersoy, AK Parti’nin Kayseri’de belirlediği listeyi eleştirerek, “Soma faciasının sorumluları Kayseri’den milletvekili adayı olarak gösterildi” dedi.
MHP İl Başkanı Baki Ersoy, Yeşilhisar’da düzenlenen aday tanıtım toplantısında yaptığı konuşmada AK Parti’nin milletvekili aday listesini eleştirdi. Ersoy, şunları söyledi; “Kayseri’nin sokaklarını, caddelerini bilmeyenler, Ermenek’te Soma faciasının sorumluları, 21 yıl belediye başkanlığı yapmasına rağmen Kayseri’yi diğer illerden ayıran bir vizyon projesi gerçekleştiremeyenler, esnafı mağdur edenler, her türlü ahlaki değerlere uymayan davranış sergileyenler AKP tarafından Kayseri’de milletvekili adayı olarak gösterildi. Kayseri halkı bunları meclise göndermeyecektir diye düşünüyorum. Kayseri halkı artık bunlara daha fazla müsaade etmeyecektir.”
GECE SAAT ÜÇTE ZİLİNİ ÇALABİLECEĞİMİZ ADAYLARIMIZ VAR
İl Başkanı Baki Ersoy, milletvekili adaylarının hepsinin Kayseri’de yaşadığını ve hepsinin Kayseri’de evlerinin olduğunu belirterek, “Bizim adaylarımızdan Kayseri’de ikametgâh etmeyen Kayseri’de yaşamayan hiç kimse yoktur. Gece üçte bile evinin ziline basabileceğimiz adaylarımız var. Bunların hepsini Allah’ın izni ile meclise göndermek istiyoruz. Allah’ın izni ile Kayseri’de saltanatlık sistemi kuranların saltanatını 1 Kasım’da yıkacağız.”dedi.

İl Başkanı Ersoy, artık Kayseri halkının gerçekleri gördüğünü ve 1 Kasım’da kendilerini kandıranlara cevabı vereceğini belirterek, AKP milletvekili adayları için şunları söyledi: Birinci sırada Mehmet Özhaseki var. 21 yıl Büyükşehir Belediye Başkanlığı yapmış bir şahıstır. Geçen dönem yine milletvekili olarak seçildi. Ve kendi şahsım ve parti adına kendisine şunu sormak istiyorum. Kayseri’ye 21 yıllık dönemde çok ciddi Kayseri’nin diğer illerden ayrılacağını düşündüğünüz bir vizyon projesi olarak ne yaptınız? Elinizde bütün imkanlar vardı. Yaptıkları şu. 30 milyon TL’lik projeleri 130 milyon TL’ye getirdiler. Dışarıdan getirdiler onun damadını onun dünürünü. Sanki Kayseri’de iş adamı ve müteahhit kalmamış gibi ihaleleri yaptılar ve yarım bıraktırdılar. Kayseri esnafını dolandırılmasına neden oldular. Kayseri esnafını sıkıntıya girmesine neden oldular. Bunların ikinci sırasında Taner Yıldız var. Biliyorsunuz yıllarca bakanlık yaptı. Bakanlık yaptığı dönemde Kayseri’ye ne gibi bir faydası oldu ben hatırlamıyorum. Kayseri bazında bir projesi olduğunu hatırlamıyorum. Ama Kayseri ve Türkiye Taner Yıldız’ı şöyle hatırlıyor. Ermenek’te, Soma faciasının sorumlusu olarak hatırlıyor. Kendisini buradan istifaya çağırıyorum. Üçüncü sırada ise Mustafa Elitaş var. Çok bir şey anlatmaya gerek yok. Hakim ayarlıyorlar, savcı ayarlıyorlar. Kayseri’yi yönetiyorlar. Bunlarda her türlü ahlaki değerlere uymayan davranış biçimi mevcuttur. Kayseri halkı bunları meclise göndermeyecektir diye düşünüyorum.”
Güncelleme Tarihi: 30 Eylül 2015, 00:13
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER