banner311

SP’li Aktaş, Başkan Palancıoğlu’na Seslendi

Saadet Partisi Melikgazi İlçe Başkanı Sinan Aktaş, belediye şirketinde çalışan işçilerin sorunlarını gündeme taşıdı. Aktaş, İşçilerin kadroya alınması konusunda Melikgazi Belediye Başkanı Mustafa Palancıoğlu’na seslendi.

SP’li Aktaş, Başkan Palancıoğlu’na Seslendi

Saadet Partisi Melikgazi İlçe Başkanı Sinan Aktaş, Melikgazi Belediyesindeki şirkette çalışan işçilerin durumlarını kamuoyu ile paylaştı. Aktaş şunları söyledi: “ Melikgazi belediyesinin 2020 yılı Faaliyet ve performans raporlarını incelediğimizde görüyoruz ki belediyemizde kadrolu işçi olarak 113 kardeşimiz, belediye şirketinde ise 1153 işçi kardeşimiz çalışmakta. Belediye şirketinde çalışan 1153 kişi daha önce taşeron şirketlerde çalışırken merkezi hükümetin kararı ile belediye şirketine dahil edildiler. Ancak o dönemlerde bu kardeşlerimizi kadroya alacakları noktasında Ak Parti iktidarı söz verdi. Aradan geçen bunca yıl sonra maalesef hala bu konuyla ilgili hiçbir gelişme olmadığını görüyoruz. Kadro ile ilgili hiçbir şey yapılmadığı gibi bugün kadrolu işçilerimizle şirket işçilerimiz arasında gerek maaş gerekse diğer haklar noktasında ciddi fark var ve bu gerçekten adaletsiz bir durum. Bu adaletsizliğin ise mutlaka giderilmesi gerekiyor.

Melikgazi Belediyesinde Saadet Partili bir belediye başkanı görev yapıyor olsa idi. Bu işçilerimiz mümkün olabiliyorsa tamamı kadroya alınmış olurdu. Eğer böyle bir şey mümkün olamıyorsa bu takdirde sendika ile yapılan sözleşmede gerekli düzenlemeler yapılarak kadrolu işçilerimiz ne kadar maaş alıyorsa şirket işçilerimize de aynı maaş verilirdi. Kadrolu işçilerimiz 6000 TL maaş alıyorlarsa şirket işçilerimizde aynı maaşı alıyor olurlardı. 7000 TL maaş alıyorlarsa şirket işçilerimizde 7000 TL maaş alıyor olurlardı. Ayrıca kadrolu işçilerimizin ne tür ilave hakları var ise aynı şekilde sözleşmede yine bunlar şirket işçilerimize aynen verilmiş olurdu bugün itibariyle. Melikgazi belediye başkanı Sn. Mustafa Palancıoğlun’a sesleniyorum. Sn. Başkan belediye şirketinde çalışan 1153 işçimizi kadroya almak için gerekli işlemi yapınız. Bu mümkün olamıyorsa sendika sözleşmesinde gerekli düzenlemeleri yaparak aradaki bu adaletsizliği gideriniz.  Eğer siz bugün bunu yapmayacak olursanız bizler saadet partisi olarak Melikgazi belediyesinde iş başına geldiğimizde mutlaka bununlailgili gerekli her türlü düzenlemeyi yapacağımızı ve aradakibu adaletsizliği gidereceğimizi bilmenizi istiyoruz."dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner289