banner257

Ücretli Çalışanlara da ‘Vergi İstisnası’ Geliyor

Asgari ücretlilere yapılması planlanan vergi istisnası, 18,5 milyon ücretli çalışanı da kapsayacak şekilde genişletiliyor. AK Parti Gurup Başkanvekili Mustafa Elitaş ve MHP Kayseri Milletvekili Baki Ersoy, gelir vergisi ve damga vergisinin tüm ücretli çalışanlarda da asgari ücrete kadar olan tutarları için kaldırılacağını duyurdu.

Ücretli Çalışanlara da ‘Vergi İstisnası’ Geliyor

Söz konusu madde, Meclis Plan ve Bütçe Komisyonunda görüşülecek. Teklife göre, gelir vergisi ve damga vergisi, tüm ücretli çalışanların asgari ücrete kadar olan tutarları için kaldırılması öngörülüyor. AK Parti Gurup Başkanvekili ve Kayseri Milletvekili Mustafa Elitaş, ilgili maddeyle alakalı: “Memur dahil tüm çalışanların maaş ve ücretlerini kapsayacak şekilde brüt asgari ücrete kadar olan kısım vergiden muaf olacak. Vergi muafiyetinin devlete toplam maliyeti 37 milyar 600 milyon TL olacak” dedi.

MHP Kayseri Milletvekili Baki Ersoy da konuyla ilgili şu açıklamayı yaptı: “Tüm ücretlilerin asgari ücrete kadar olan kazançlarından vergi istisnası, 18,5 milyon işçi ve memurlarımızı da kapsayacak şekilde genişletilmek üzere plan ve bütçe komisyonumuzda madde ihdası yapılmıştır. Hayırlı olsun. Allah devletimize ve milletimize zeval vermesin.”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner289