banner257

YAVUZ: OPERASYONLAR DEVAM ETSİN

Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Kayseri Şube Başkanı Ali Yavuz, Gara bölgesinde 13 Türk vatandaşının şehit edilmesiyle ilgili düzenlediği basın toplantısında, “Türk Silahlı Kuvvetlerimizin düzenlediği operasyonların sonuna kadar devam etmesini istiyoruz” dedi.

YAVUZ: OPERASYONLAR DEVAM ETSİN

Gara bölgesinde 13 Türk vatandaşının şehit edilmesiyle ilgili Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Kayseri Şube Başkanı Ali Yavuz, basın toplantısı düzenledi. 13 Türk vatandaşının şehit haberini aldıklarını belirten Yavuz, “13 eve ateş düştü. Ciğerlerimiz yandı. Şehitlerimize Allah’tan rahmet, diliyoruz. Mekanları cennet olsun. Ailelerine, yakınlarına ve Türk milletine baş sağlığı diliyorum. Türk Silahlı Kuvvetlerinin başlatmış olduğu Pençe-Kartal 2 operasyonunda bir çok terör örgütünün kökünün kazınmasına sebep oldu. Bu terör örgütlerinin kökünün kazınması için şehit aileleri ve gaziler olarak Türk Silahlı Kuvvetlerinin her zaman arkasında ve yanında olacağız” diye konuştu.

TERÖR ÖRGÜTÜNÜN SON FERDİ YOK EDİLENE KADAR MÜCADELEYE DEVAM EDİLMESİNİ İSTİYORUZ

Operasyonların devamını beklediklerini kaydeden Yavuz, “Canlı olarak yakalanan 2 terör örgütünün ifadesiyle Gara bölgesindeki mağarada 13 vatan evladımızın tutulduğu bilgisi alındıktan sonra mağara bölgesine operasyon düzenlendi. Düzenlenen operasyon sonucunda ele geçirilen mağarada 13 vatan evladımızın şehit edildiğini öğrendik. Türk Silahlı Kuvvetlerimizin düzenlediği operasyonların sonuna kadar devam etmesini, Kandil ve Sincar bölgesinin temizlenene kadar devam etmesini istiyoruz. Terör örgütünün son ferdi yok edilene kadar mücadeleye devam edilmesini istiyoruz" ifadelerini kullandı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner310