banner311

Yücel: Suriyeli Sığınmacıları Gönderin Artık!

İYİ Parti Büyükşehir Belediyesi Meclisi Grup başkanvekili Kazım Yücel, son günlerde yeniden tartışma konusu olan Suriyeliler konusunu gündeme getirdi. Yücel, “Suriye’de savaş bitti, artık gönderin bunları.”dedi.

Yücel: Suriyeli Sığınmacıları Gönderin Artık!

Son günlerde ülke gündemine yine bomba gibi düşen sığınmacılar konusuna İYİ Parti Büyükşehir Belediyesi Meclisi Grup başkanvekili Kazım Yücel’de dahil oldu. Yücel sosyal medya hesabında yaptığı açıklamada şunları söyledi: “ Bizler Ülkemizde sığınmacı durumuna düşmeden. Beklentimiz: Suriyeli sığınmacılar için Avrupa Birliğinden taahhüt edilen 6 milyar Euro mu?

Bu işe sebep unutmayın ki: AKP hükümeti ve belediyeleri, gitsinler diye bir talimatla Avrupa sınırlarına bir gecede otobüsleri seferber etmiştiniz, hemde ücretsiz. "Sizde o gün, bu günkü biz gibi düşünüyordunuz" Sonra ne oldu... Bir talimat üzerine göndermeyeceğiz, Öz evlat oldular? Bir duyuyorsunuz vatandaşlık hakkı verilecek, bir bakıyorsunuz Suriyeli vatandaşların iş gücü bizim sanayimizi ayakta tutuyor... Hemde, Ülkemde bunca işsizimiz varken. Bir ileri iki geri... Savaş bitti Suriye'de. Ya giderler, yada gönderin artık. Gitmiyorlarsa su fiyatlarını, temizlik vergilerini Suriyeliler için en az 3 katına çıkarın. "Nasılsa bizim sanayimizi ayakta tutuyorlar" Kısacası bir çıkmaza girdiniz aklımızla oynamayın. Yada davet sahipleri kimlerse birer Suriyeli aileye ev sahipliği yapsın, ama gidecekleri güne kadar. Saldım çayıra Mevlam kayıra olmasın.”dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner289