banner311

Amatör Spor Haftası Etkinliklerle Başladı

Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Amatör Spor Kulüpleri Konfederasyonu tarafından düzenlenen ''Amatör Spor Haftası'' etkinlikleri başladı.

Amatör Spor Haftası Etkinliklerle Başladı

Sümer Sahasında yapılan törene Gençlik ve Spor İl Müdürü Ali İhsan Kabakcı, Kayseri Amatör Spor Kulüpleri Federasyon Başkanı Mutlu Önal, Şube Müdürleri, Kayseri Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Yönetim Kurulu Üyeleri, antrenörler ve sporcular katıldı. 

Törende konuşan Gençlik ve Spor İl Müdürü Ali İhsan Kabakcı, “Gençlik ve Spor Bakanlığı olarak sporun gelişmesi ve tesisleşme yönünde hayata geçirdiği projeler sayesinde spor alanlarının artırılarak spor sevgisinin aşılanması yönünde büyük bir aşama kaydediyor. Genç nesillerimizin gelecekte çok daha iyi imkanlara kavuşması, sportif anlamda dünya gençleriyle rekabet edebilecek donanıma, birikime sahip olabilmeleri için var gücümüzle çalışıyor, her türlü imkan ve kaynaklarımızı gençlerimizin geleceği için seferber ediyoruz” dedi.

Kayseri Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkanı Mutlu Önal ise, "Sporun her kesimde gelişmesi için Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ile koordineli olarak çalıştık" diye konuştu. Konuşmaların ardından güreş, taekwondo, karate, eskrim, okçuluk branşlarında gösterileri yapıldı. Tören protokol üyeleri ve sporcuların halat çekme müsabakasında sona erdi.(BGC)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner289