banner257

Erciyes'e düzenlenen zirve tırmanışı başarıyla tamamlandı

Hacılar Dağcılık ve Kış Sporları Kulübü (HADAK) tarafından geleneksel olarak düzenlenen ve bu yıl 28’incisi gerçekleştirilen Sütdonduran Kampı ve Erciyes Zirve Tırmanışı başarıyla gerçekleştirildi.

Erciyes'e düzenlenen zirve tırmanışı başarıyla tamamlandı

HADAK tarafından organize edilen ve bu yıl 28'ncisi düzenlenen Sütdonduran Kampı ve Erciyes Zirve Tırmanışı, Türkiye’nin çeşitli illerinden katılan dağcı ve doğa tutkunu sporcular ile 2 bin 700 metre rakımlı Sütdonduran Yaylası’nda yapıldı. Sütdonduran Yaylası’nda buluşan sporcular, dün gece saat 02.00’de başlayan tırmanışı saat 15.00’de zirve ile sonlandırdı. Erciyes'in zirvesinde şehitler için saygı duruşu ve İstiklal Marşı okunarak, dua edildi. Ardından düzenlenen etkinliğe, AK Parti Kayseri Milletvekili İsmail Emrah Karayel, Hacılar Belediye Başkanı Bilal Özdoğan, meclis üyeleri ve sporcular katıldı. Programın açılışında konuşan Hacılar Belediye Başkanı ve HADAK Başkanı Bilal Özdoğan, kampın Erciyes’in ve Hacılar’ın tanıtımında büyük etken olduğunu belirterek, "28 yıldır yapılan faaliyete güzellikler katmak adına HADAK sporcularımız her yıl faaliyetten önce 1 hafta kampa alınarak dağcılıkla ilgili bilgi sahibi oluyor. Burada her türlü faaliyet bulunmakta. Sporcularımız gerek dağcılık gerekse doğa şartlarına uyum sağlama fırsatı buluyor. Etkinliğimizde bu yıl şehir içi ve dışından 60 sporcumuz bulunuyor. Yine zirve tırmanışımıza 30 sporcumuzla katılım sağlanacak. Yapılan etkinlikle gerek Erciyemizin gerekse Hacılarımızı dünya çapında tanıtma fırsatı buluyoruz. Emeği geçenlere teşekkür ederim” diye konuştu.

AK Parti Kayseri Milletvekili İsmail Emrah Karayel’de üniversite yıllarında Erciyes Kapı’dan zirve tırmanışı yaptığını belirterek, özellikle kış dağcılığına ilgisi olduğunu belirtti. Karayel kamp etkinliklerinin oldukça güzel geçtiğini söyleyerek iklim şartları uygun oldukça dağcıları Erciyes’e kamp yapmaya davet etti

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER