banner257

Erciyes’te Dünya Şampiyonası Müjdesi

Kayseri Büyükşehir Belediyesi Spor A.Ş. tarafından bu yıl ikincisi düzenlenen Uluslararası Kayseri Yarı Maratonu’na katılan Vali Gökmen Çiçek ve Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç yaptığı açıklamada Erciyes’te Dünya Şampiyonası yapılacağı müjdesi verdi.

Erciyes’te Dünya Şampiyonası Müjdesi

Kayseri Büyükşehir Belediyesi Spor A.Ş. tarafından ‘150 Yılda 150 Proje’ kapsamında bu yıl ikincisi düzenlenen Uluslararası Kayseri Yarı Maratonu, 21 kilometre, 10 kilometre ve Halk Koşusu gerçekleşti. Etkinlikte açıklamalarda bulunan Vali Gökmen Çiçek ve Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, düzenlenen maratonu değerlendirdi. Ayrıca Vali Çiçek ve Büyükkılıç bu yılki Erciyes kış sezonu hakkında yapılacak bir müjdeli haberi aktardı.

Maraton hakkında konuşan Çiçek, Kayseri’nin böyle muhteşem etkinlik ve organizasyonlarla muhteşem bir atmosfer sağladığını söyledi. Çiçek, “Gerçekten Kayseri’de her geçen gün yeni bir organizasyon, yeni bir program oluyor. Özellikle Büyükşehir Belediyesi, Valilik, Belediye Başkanlıklarımız, Kaymakamlıklarımız hep beraber el ele birlik içerisinde güzel organizasyonlar yapıyor. Ama bu finaliydi adeta, çocuğundan gencine, gencinden yaşlısına bütün Kayseri Belediye Başkanlarımız, İl Müdürlerimiz ve halkımız hep beraber alandaydık. Sabahın 7’sinden itibaren vatandaşlarımız, binlerce kişiyle beraber alanda spor yaptık, birlikte olduk, marşlar söyledik. Gerçekten neşeli, eğlenceli bir gün geçirdik. Kayseri spor şehri olma yolunda zaten Türkiye’de namı olan bir vilayet. Ama bundan sonra inşallah çok daha fazla adından söz ettirecek. Bende Kayseradar’a bizimle sabahın erken saatlerinden itibaren bütün alanı takip ettiği için teşekkür ediyorum” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER