banner257

“HAKEMLER KORKUYOR“

Kayseri Erciyes Taraftar Derneği, geçtiğimiz cuma günü oynanan Erciyesspor-Fenerbahçe maçında yaşanan hakem hataları ve bundan önceki benzer durumlar nedeniyle bundan sonra SAİ Erciyesspor'UN 3 büyüklerle yapacağı maçlara yabancı hakem verilmesini istedi.Taraftarlar, '' Erciyesspor aleyhine çok kolay düdük çalan bu hakemler aynı pozisyonlarda büyük takımlar için aynı kararı vermekten korkmaktadır." diyor.

“HAKEMLER KORKUYOR“

Dernek başkanı Durdu Havur,milyonlarca kişinin gözleri önünde meydana gelen pozisyonda verilen haksız penaltı ve heba olan emekler sebebiyle Türk hakemleri hakkındaki düşüncelerinin tamamen olumsuz olduğuna dikketi çekerek, şöyle dedi:

''YABANCI HAKEM İSTİYORUZ ''

'' Erciyesspor aleyhine çok kolay düdük çalan bu hakemler aynı pozisyonlarda büyük takımlar için aynı kararı vermekten korkmaktadır. Medyanın şımarttığı 3 büyük kulüp futbolcuları hakem üzerinde baskı kurarak istedikleri kararın verilmesini sağlayabiliyorlar. Medyanın reyting ve tiraj kaygısı, haksız kararlara zemin hazırlamakta ve hakemler üzerinde baskı kurulmaktadır. Bu şartlar altında karar veren hakemler sürekli hata yapmaya mahkumdur. Çünkü balık baştan kokmuştur. Fenerbahçe maçında hakem yerine vicdanlı bir Fenerbahçe taraftarı bu maçı yönetseydi,o pozisyonda asla penaltı vermeyip faule hükmederdi. Biz, Erciyesspor'un 3 büyüklerle olan maçlarımıza abancı hakem istiyoruz. Çünkü ,Türk hakemlerine zerre kadar güvenmiyoruz. Bu medya, bu hakemler olduğu sürece futbolumuz bir milim ilerleme sağlayamaz ve kendimizi kandırmaya devam ederiz. ''

Güncelleme Tarihi: 22 Aralık 2014, 12:50
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner267