Hürriyet MTAL 2'nci Lig'de

Erkekler Bölgesel Voleybol Ligi Final Grubu'nda çıktığı son karşılaşmayı kaybederek ikinci ligin kapısından dönen Kayseri Hürriyet Mesleki Teknik Anadolu Lisesi, Türkiye Voleybol Federasyonu tarafından 2'nci Lig'e davet edildi. Takım gelecek sezondan itibaren 2'inci Lig'de mücadele edecek.

Hürriyet MTAL 2'nci Lig'de

Kayseri'de oynanan grup müsabakalarını namağlup lider olarak tamamlayan Hürriyet Mesleki Teknik Anadolu Lisesi, Nevşehir'de yapılan final müsabakalarında ilk iki maçını kaybetmiş final maçını 2 puanla kaybetmişti. Kayseri takımı Türkiye Erkekler Bölgesel Voleybol Ligi finallerinde en iyi ikinci takım olarak Türkiye Voleybol Federasyonu tarafından 2'inci Lige davet edildi. Konu hakkında açıklama yapan kulüp başkanı ve antrenörü Metin Tutum, " 6 ay önce gençliğe hizmet, vatana hizmettir düşüncesi ile çıktığımız yolda Erkekler Bölgesel Voleybol Ligi finallerinde en iyi olduk.

Bu nedenle Türkiye Voleybol Federasyonu Hürriyet Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Spor Kulübünü 2'nci Lig'e davet etmiştir. Kayseri voleybol camiasına hayırlı olsun" açıklamasında bulundu. Kulüp Genel Koordinatörü Fuat Kalay ise yaptığı açıklamasında, "Amaçlarımızdan taviz vermeden Kayseri gençliğine hizmet etmeye devam edeceğiz. Sadece Kayserili gençlerden kurulan takımımız yine aynı şekilde sürdüreceğiz. Bu şehre ve gençlerine hizmet etmeye devam edeceğiz. Bu süreçte bizi destekleyen herkese çok teşekkür ederiz" ifadesini kullandı.(BGC)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER