banner311

Karaman: 3 Puanla Dönmek İstiyoruz

Yukatel Kayserispor Pazar günü Hatayspor ile yapacakları mücadele için antrenmanlara başladı. Antrenman Teknik Direktör Hikmet Karaman yönetiminde sürdürüldü. Hikmet Karaman geçtiğimiz Kasımpaşa maçı hakkında da bilgi verdi.

Karaman: 3 Puanla Dönmek İstiyoruz

Dışarıda bekleyen üç sakat oyuncu olduğu belirten Teknik Direktör Hikmet Karaman “Maçın başında Uğur sakatlandı. Kendini de risk etmedi, 15-20 dakika oynayıp oyundan çıkıp 7-8 hafta da dışarıda kalabilirdi. Hem dürüstlük yaptı hem takımı ve kendini korudu. Onun yerine %100 oynayan başka bir oyuncu arkadaşımızı oraya monta ettik. Kasımpaşa iyi bir takım. Zaman zaman oyunda çok iyi şeyler var. Zaman zaman kendimizi geliştirmemizi gereken pozisyon sahnelerini gördük. Dışarıda bekleyen 3 sakat oyuncumuz var. Onların da katılımıyla rekabet ortamı artacak. Belki bazı oyuncularımız kadro içerisinde ama sakatlıktan yeni çıktıkları için onları da bir hazırlık maçı veya ciddi bir altyapımızdan ve komşumuz olan il ve ilçelerden 2 tane 30-35 dakika hazırlık maçı yapıp oyuncularımızın son durumunu görmemiz gerekiyor” diye konuştu.

“FUTBOL ADINA DAHA ÇOK ŞEY YAPMAMIZ GEREKİYOR”

Sakat oyuncularım takıma dönmesi onların %100 hazır oldukları anlamına gelmiyor diyen Teknik Direktör Hikmet Karaman “Artık bu maçlar geride kaldı. Önümüzde çok ciddi bir Hatayspor maçı var. Rize - Hatayspor maçını seyrettik. Tempomuzun yüksek olan bir maça çıkacağız. Ondan sonra dönüp 2 gün sonra da Galatasaray maçına çıkacağız. Sıkışık bir program var. Hem kadro olarak hem oyuncu arkadaşlarımızın bakış açıları olarak iyi hazırlanmamız gerekiyor. Sadece sakat oyuncuların aramıza katılması yeterli değil. Sakat oyuncularım takıma dönmesi onların %100 hazır oldukları anlamına gelmiyor. Onlar 3-4 hafta içerisinde anca hazırlanabiliyor. Takıma geldiğinde bir süreç var fiziksel, taktiksel, oyuncunun sakatlığının geçmesi ve geçtikten sonra yapılacak çalışmalar. Bunlar hep bir süreç. Bu süreci oyuncularımızla atlatıp daha iyi bir takım olmamız gerekiyor. Futbol adına daha çok şey yapmamız gerekiyor. Oynadığımız maçta o kadar güzel hareketler var ama bir hareket yaptığımız bütün hareketleri sıfıra indirebiliyor. Çalışmalarımız bunları geliştirmekle ilgili. Bugün hep birlikteyiz. Dolayısıyla Pazar gününe kadar hazır hale gelip orada en iyi maçımızı, 3 puanımızı alıp geri dönmek istiyoruz” ifadelerini kullandı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner289