Kayseri Basketbol ’da Şikayet Dilekçeleri

Kadınlar Basketbol Süper Ligi takımlarından Melikgazi Kayseri Basketbol’da forma giyen bazı sporcuların, genel menejer hakkında Türkiye Basketbol Federasyonu’na psikolojik baskı, küfür, tehdit ve şiddet uyguladığı gerekçesiyle dilekçe verdiği kaydedildi.

Kayseri Basketbol ’da Şikayet Dilekçeleri

Sezon başında Melikgazi Belediye bünyesine geçen teknik heyet ve kadrosunda büyük değişikliğe giden sorumluluğu genel menajer Uğur Özden’e verilmişti. Müsabakanın oynandığı salonun düzenini değiştiren genel menajerin oyunculara karşı psikolojik baskı, küfür, tehdit ve şiddet uyguladığı iddia edildi. Basketbolcuların federasyona dilekçe yazarak menajeri şikayet ettikleri kaydedildi. Kulüp başkanının da bu durumdan haberi olduğu kaydedildi.

Türkiye Basketbol Federasyonu Başkanı Hidayet Türkoğlu’nun Yönetim Kurulu Üyesi ve Kadın Liglerinden sorumlu Aydın Şerbetçioğlu’nu bu konuda görevlendirdiği öğrenildi.

Nüfusu 44 ilden çok olan Melikgazi Belediyesi, 2’nci Erkekler Basketbol Ligi ve 1’nci Erkekler Voleybol Ligi’nde bulunan takımların faaliyetini durdurmuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER