banner311

Kayseri Basketbol Sağlık Kontrolünden Geçti

Kadınlar Basketbol Süper Ligi ekiplerinden Bellona Kayseri Basketbol'da 6 sporcu ve teknik ekip sağlık kontrolünden geçti.

Kayseri Basketbol Sağlık Kontrolünden Geçti

Gizem Tüzün, Melike Tuğba Oral, Sevgi Toncuk, Derin Yaya, Helin Boybeyi ve Zeynep Öykü Kalbisağde; dahiliye, kulak-burun-boğaz, kardiyoloji, EKG kontrolleri ve efor testinden geçti.

AYHAN AVCI: ÇOK ZORLU BİR SEZON BİZİ BEKLİYOR

Sağlık kontrolünden sonra açıklama yapan Bellona Kayseri Basketbol Baş Antrenörü Ayhan Avcı, " Avrupa Ligi'nde oynama şansı elde ettik. Bir ön eleme grubu maçı oynayacağız. Bizim için büyük bir şans. Geçen sene istediğimiz dereceyi elde edemedik ama kulübümüzün yapısı ve Avrupa' da tanınırlığını bugüne kadar ki başarılarını bence çok iyi kullandık. Bize böyle bir davet geldi ve bu çok önemli bir şey. Galatasaray, Fenerbahçe ve biz Avrupa Ligi'nde oynayacağız. Hedefimiz ön elemede oynayacağımız 3 maç. İşimiz kolay değil ama geçen seneye nazaran daha iyi bir takım yaptığımızı düşünüyorum. Ona göre de belki bir yabancı oyuncu takviyesi yapıp Avrupa'da da eski günleri anımsatacak bir ortam yaratmak istiyoruz. Bu maçları geçemezsek Avrupa Kupası'nda devam edeceğiz. Benim burada 15'inci senem, inşallah geçmiş zamanlarda yaşadığımız zirvedeki basketbola ve başarılara yaklaşırız. Yabancı oyuncularımız 1 Eylül' de gelecekler" diye konuştu.

MELİKE TUĞBA ORAL: HEDEFİMİZ İYİ MÜCADELE EDEREK YUKARILARDA YER ALMAK

Tecrübeli basketbolcu Melike Tuğba Oral, " 2 sezon sonra Kayseri' ye tekrar geldiğim için çok mutluyum. Bu sene buradaki hedeflerim farklı olacak. Takım olarak da elimizden gelenin en iyisini yapmak için mücadele edeceğiz. Hedefimiz iyi mücadele ederek yukarılarda yer almak. Avrupa' da gidebildiğimiz en iyi noktaya kadar gitmek. Savaşan ve son topa kadar mücadele eden, kazanmak için elinden gelen her şeyi yapan bir takım olacağımıza inanıyorum. Kayseri'nin geçmişte yaşadığı heyecanları tekrardan yaşatmak istiyoruz" dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner289