Kayserispor, Samet Aybaba’ya 1.8 Milyon TL Tazminat Ödeyecek

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Tahkim Kurulu tarafından Hes Kablo Kayserispor Kulübünün, önceki teknik direktörü Samet Aybaba'ya 1 milyon 831 bin 51 TL fesih tazminatı ödemesine karar verildi.

Kayserispor, Samet Aybaba’ya 1.8 Milyon TL Tazminat Ödeyecek

FF Tahkim Kurulundan yapılan açıklamada ''2 Temmuz 2021 günlü (52) sayılı toplantısında gündemindeki dosyaları inceleyerek aşağıdaki kararları almıştır. Teknik Adam Samet Aybaba'nın Kayserispor Kulübü ile arasındaki uyuşmazlığa ilişkin Uyuşmazlık Çözüm Kurulu'nun 06.03.2021 tarih ve E.2021/43 - K.2021/73 sayılı kararına itirazı incelendi. Duruşma için tayin edilen 01.07.2021 Perşembe günü saat 15.15’te video konferans yoluyla icra edilen duruşmada teknik adam Samet Aybaba'nın vekili Av. Dursun Küçük, Kayseri Spor Kulübü'nün vekili Av. Mert Can Öcel'in hazır oldukları görüldü, sözlü beyanları alındı. 01.07.2021 tarihinde incelemeye alınmasına karar verilen dosyada yapılan müzakere neticesinde; davacının itirazının kısmen kabulü ile Tahkim Kurulu'nun yerleşik içtihatları doğrultusunda UÇK kararında fesih tazminatına esas alınan miktardan yapılan %25 oranındaki hakkaniyet indiriminin kaldırılarak; fesih tazminatı miktarının 1.831.051,32 TL olarak düzeltilmesine; ayrıca fesih tazminatı alacağına 23.01.2021 tarihinden itibaren faiz işletilmesi gerektiğinin kabulü ile UÇK kararının fesih tazminatına işletilecek faiz başlangıç tarihi yönünden de düzeltilmesine, oybirliği ile, davalı Kayserispor Kulübü'nün itirazlarının reddine, oybirliği ile karar ve yargılama gideri, vekalet ücreti verilmesine, ayrıca diğer hususların gerekçeli kararda belirtilmesine karar verilmiştir” ifadeleri kullanıldı.(BGC)

YORUM EKLE
YORUMLAR
Ahmet
Ahmet - 1 ay Önce

Dört hafta dahi hizmet etmeden 2 milyon TL.ye yakin para alması vicdanları sızlatır. Bir Kayserili olarak kendisine hakkımı helal etmiyorum. Eğer alırsa iligine sızı olsun inşAllah.

SIRADAKİ HABER