Koşukavak: Zor Bir Süreci Geride Bıraktık

Antrenman öncesi gazetecilere konuşan teknik direktör Yalçın Koşukavak, "Zor bir süreci geride bıraktık. Ben geçen sene zor sürece 20 gün dahil oldum. Çok şükür Allah utandırmadı, takımı ligde tuttuk."dedi.

Koşukavak: Zor Bir Süreci Geride Bıraktık

Koşukavak, "Kayserispor'un problemleri var. Transfer süreci nasıl şekillenecek, yönetim çok çaba sarf ediyor. Bu sadece yönetim kurullarının veya kulüp başkanlarının üstesinden geleceği meseleler olmaktan çıkmış tüm Kayseri şehrinin bu konuya duyarlı olması gerekiyor. Hedefimiz önce sağlıklı bir kulüp yapısı hem bugününü hem yarınını inşa etmek. Çok hassasiyet gösteriyoruz. Kayserispor gibi ligin kemik bir takımına iyi seviyelerde mücadele etmek yakışıyor. Bununla birlikte yarınlar ve gelecekle alakalı da Kayserispor'un yatırımlara ihtiyacı var" diye konuştu.

Sezon hazırlıkları konusunda gelen soru üzerine Koşukavak, "Erciyes Yüksek İrtifa Kamp Merkezi'ne gelecek takımlar var. Türkiye'de yaz kamp anlamında öyle çok fazla yer yok. Buraya gelecek çok sayıda takımlar var o nedenle şu an için kamp döneminde burada olacağız gibi gözüküyor. Transfer konusu izole kalması gereken konular. Bazı mevkilerin iyileştirilmesine ihtiyaç var ama içeride halledilmesi gereken şeyler var. İçeride çözülmesi gereken şeyler var ama onlardan sonra daha net şeyler söyleyebiliriz" diye konuştu. Yabancı sınırlandırılması hakkında sorular soru üzerine Yalçın Koşukavak, "Yıllardır üzerine konuşulan bir şey. Gönül isterdi hep yerli sporcular oynasın ama olmuyor. Biz üretemediğimiz sürece aşağıdan gelen yoksa sistem tıkanır" yanıtını verdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER