banner311

Yüzücüler Sporcu Eğitim Merkezi İçin Kulaç Attı

Kayseri Gençlik Spor İl Müdürlüğü Olimpik Yüzme Havuzunda 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı (SEM) ve milli takım baraj geçme müsabakaları yapıldı.

Yüzücüler Sporcu Eğitim Merkezi İçin Kulaç Attı

Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Türkiye Yüzme Federasyonu tarafından ortak yapılan Sporcu Eğitim Merkezi (SEM) ve milli takım baraj geçme müsabakaları gerçekleştirildi. 2 gün süren müsabakalara 15 kulüpten 81 kız, 121 erkek olmaz üzere 202 sporcu katıldı. Olimpiyatlara sporcu yetiştirmek için kurulan Türkiye Olimpiyata Hazırlık Merkezi (TOHM) alt yapısı olarak başlatılan Sporcu Eğitim Merkezi (SEM) için sporcular mücadele etti. Belirlenen dereceleri geçmeyi başaran sporcular SEM'e seçilmeye hak kazandı.

Yüzme branşının dışında 3 branşta daha Sporcu Eğitim Merkezi (SEM) projesi başlanıldı. Kayseri Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Yüzme antrenörlerinden TOHM Antrenörü ve SEM Koordinatörü İbrahim Dağhan, "İki gün süren yarışlarda Sporcu Eğitim Merkezi (SEM) Projesine katılacak sporcuları belirledik. 2006 - 2011 doğumlu sporcularımızın mücadele ettiği yarışlarda barajı geçen sporcular Sporcu Eğitim Merkezi (SEM)'e girecekler. Orada da başarılı olanlar senelerdir Kayseri'de de faaliyette bulunan Türkiye Olimpiyata Hazırlık Merkezi'nde yer almaya hak kazanacak. SEM, TOHM'a alt yapı konumunda olacak" açıklamasında bulundu.(BGC)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner289