banner257

Elektiriğini Kendi Üreten Pazaryeri 

Yıldırım Beyazıt, Keykubat ve şimdi de Gökkent Pazar yerinde güneş panelleri ile elektrik üreteceklerini belirten Melikgazi Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, Gökkent Mahallesi’nde bulunan Kapalı Semt Pazar Yerinin çatı katında güneş enerjisi santralinin kurulduğunu söyledi.

Elektiriğini Kendi Üreten Pazaryeri 

Pazaryeri ile sosyal tesisin enerjisi buradan…

üstü güneş santralinin toplam 1097 panelden oluştuğunu belirten Başkan Dr. Memduh Büyükkılıç, bu güneş santralinden elde edilen enerjinin direk olarak Kayseri Elektrik Şirketi’ne satıldığı bunun ile ilgili protokolün imzalandığını kaydetti.

3 yılda tesis amorti edecek…

Güneş enerji santralinin 3 yılda kendini amorti edeceğini yani inşaat maliyetini karşılayacağını ifade eden Başkan Dr. Memduh Büyükkılıç “Melikgazi Belediyesi Türkiye’nin resmi kurum tarafından yapılan en büyük çatı üstü güneş panelini Yıldırım Beyazıt Kapalı semt pazaryerinde hizmete açmıştık. Keykubat’tan sonra şimdi de Gökkent Kapalı semt Pazaryeri ve Sosyal tesisleri binasının çatısında güneş panelleri ile elektrik enerji üreceğiz. Çevreci bir belediye anlayışıyla yenilenebilir enerji konusunda hem destek vermek hem de örnek teşkil etmek için önemli bir yatırım. Emeği geçenlere teşekkür ediyorum. Melikgazi Belediyemize hayırlı olsun. Yerli yatırımları önemsiyor, destekliyoruz” dedi.

Başkan Dr. Memduh Büyükkılıç, çatı üstü güneş santrali ile Melikgazi Belediyesi’nin sadece hizmet ve yatırım üretmediğini, bundan sonra da enerji üreteceğini sözlerine ekledi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER