banner257

Bakan Özhaseki Sümer Parkı'nın Açılışını Gerçekleştirdi

Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, Kayseri Büyükşehir Belediyesi tarafından yapımı tamamlanan Sümer Parkı’nın açılışını gerçekleştirdi.

Bakan Özhaseki Sümer Parkı'nın Açılışını Gerçekleştirdi

Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, Kayseri Büyükşehir Belediyesi tarafından Sümer Mahallesi’nde yapılan Sümer Parkı’nın açılış törenine katıldı. Açılışta yaptığı konuşmada şimdiye kadar Kayseri için önemli çalışmaların hayata geçtiğini, bir dönem parkların tel örgülerle çevrili olduğunu belirten Bakan Özhaseki, "O dönemde tel örgüleri kaldırdık. Yüzerce park yapıldı. Çalışmalarımızla 10 milyon metrekareyi geçmişti bizim yaptığımız parklar" dedi. Özhaseki, Kayseri'nin yapılan çalışmalarla modern bir kent haline geldiğine işaret ederek, "Bu şehrin altyapısında uzun boylu bir sorun kalmadı. Burası aynı zamanda bir turizm merkezi de oluyor. Çok şükür Kayseri'de işler iyiye doğru gidiyor. Bana göre işlerin iyiye doğru gitmesinin iki sebebi var. Birincisi idarecilerin iyi niyeti ve gayreti... Milletvekillerimiz, il teşkilatlarımız, meclis üyelerimiz, belediye başkanlarımız hepimiz bir araya gelip Kayseri'nin sorunlarını tartışabiliyoruz. Neler yapılması gerektiği hususunu da söz birliği ve dil birliği ile kararlaştırıp sonuna kadar onu da takip ediyoruz. Kendi aramıza geldiğimizde emin olun hiçbir itilafımız yok. Hiçbir arkadaşımızın 'Falan müdür illa buraya gelmeli. Şu iş illa böyle olmalı.' Böyle bir şey duymadığımız gibi 25 yıldır idareciyim 'Şu ihaleyi şuna verilsin' diye bir kelama şu kulağım şahit değil. Kim kazanırsa o alır. Kim hak ettiyse o alır. Kim dürüstçe iş yapıyorsa o alır. Allah'a çok şükür günah defterimizde öyle bir günahımız yok. İyi niyetten sonra ikincisi de çalışmak. İyi niyetli olacaksınız ama çalışacaksınız. Elinizden ne geliyorsa yapacaksınız" diye konuştu.

“YAPTIĞIMIZ ÇALIŞMALARIN HER BİRİNDE YOĞUN EMEK VAR”

Hayata geçirilen her projenin ardında yoğun bir emek olduğunu vurgulayan Bakan Özhaseki, her bir çalışmanın ardında derinliğine bir başka çalışmanın var olduğunu bildirdi. Hayata geçirilen projelerin ayrıntılarına ilişkin açıklamalarda da bulunan Özhaseki, "Mesela Erciyes projesi çıktı değil mi ortaya. Bu Erciyes projesi fikir safhasında 2-3 sene ve proje safhasında 3-4 sene emek verilmiş bir projedir. Neredeyse 7-8 sene daha kazma vurulmadan uğraşılmış, çabalanmış bir iştir. Erciyes'te acaba kayak merkezi tutar mı diye bir fikir ortaya attık. Dünyanın kayak merkezlerini gezdik. Kayak merkezinin ne olduğunu, kayak turizminden nasıl para kazanılabileceğini gazeteciler dahil hepsini götürüp anlattık orada. 50 ülkede çalışmış bir firma bulduk. Bir sene çalıştılar. İkinci sene acaba küresel ısınma etkiler de Erciyes Dağı'nda kar kalmaz mı diye araştırma yaptık. Erciyes Dağı'nda kar kalmazsa bizim para da boşuna gider. Küresel ısınma dağı nasıl etkiler, bir sene buna çalıştık. Japonya'dan bile buraya bilim adamı getirttik. Küresel ısınmanın Kayseri’yi nasıl etkileyeceğini çalışan 102 bilim adamı geldi. 'Merak etmeyin' dediler. 'Erciyes Dağı'nda kar olacak, küresel ısınma etkilemeyecek. Burada da kayak yapılabilir' dediler. Yaptığımız çalışmaların her biri arkasında yoğun bir emek var. Yoğun bir çaba, gayret var. 100 tercih hakkım olsa nerede yaşamak istersin deseler. Dünyanın her bir yanını görmüş bir insanım elbette, Kayseri'de yaşamak isterim. Bundan herkes emin olsun. Yaşadığımız şehrin kıymetini bilelim" değerlendirmelerinde bulundu.


YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner310

banner315

banner307

banner306