Başkan Büyükkılıç 2017 Yılı Çalışmaları İçin Teşşekür Etti

Melikgazi Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, 2017 çalışma yılını değerlendiren basın toplantısında Melikgazi Belediyesi’nin başarısında uyumlu ve BAŞKA MELİKGAZİ YOK anlayışı ile; oybirliği ile karalar veren Belediye Meclis üyelerine, MELİKGAZİLİLERİN TAM GÜVENİNE, özverili tüm çalışanlarına teşekkür ettiğini söyledi.

Başkan Büyükkılıç 2017 Yılı Çalışmaları İçin Teşşekür Etti

52 ilden daha büyük nüfusu ile Kayseri’nin % 50 sine hizmet verdiklerini ve Kayserililerin her sabah temiz ve nezih bir çevrede güne MERHABA dediklerini hatırlatan Başkan Dr. Memduh Büyükkılıç, 2017 yılı içerisinde belediye Meclis üyelerin oybirliği ile karar verilmesinin, vatandaşların çalışmalara destek vermesinin Melikgazi’ye hizmet olarak yansıdığını kaydetti.

Uyumlu ve özverili çalışanları ile

2017 yılı içerisinde kentsel dönüşüm ile sadece yeni ve modern yapı ve oturma alanları kazandırmadıklarını aynı zamanda bireylerin ve toplumun yaşam kalitesini artırdıklarını belirten Başkan Dr. Memduh Büyükkılıç, basın toplantısında şu bilgilere yer verdi. “2017 yılı Melikgazi için her yıl olduğu gibi bir yatırım ve hizmet yılı olmuştur. Referans ve örnek belediye olarak çalışmaları bilim ve üniversiteler ile kurum ve kuruluşlarca ödüllendirilmesi bu çalışmaların yerinde ve zamanında yapıldığının bir ifadesidir. Özelikle Belediye Meclis Üyelerin OYBİRLİĞİ ile karar vermeleri şehrimize olumlu sonuçlar vermiştir. Melikgazililer vergilerini tam ve zamanında yatırmaktadırlar. % 95 üzerinde vergi tahsilâtı vatandaşın Melikgazi’ye verdiği güvenin bir sonucudur. Çünkü vergisinin karşılığının aldığından hem emin hem de bizzat hizmetler ile görmektedir. 2017 yılı içerisinde 97 blokta 5484 dairenin KENTSEL DÖNÜŞÜM PROJESİ kapsamında inşaatına başlanılmıştır. Bu semtlerde sadece çevre ve fiziksel alanlar değil aynı zamanda toplumsal değişim ve gelişim olacaktır. Tarihi yapıları aslına uygun olarak yenileyerek gelecek kuşakların hizmetine sunduk. Yeni yollar açarak hem ulaşımı güvenli ve seri hale getirdik hem de ekonomiye katkı sağladık. Sosyal Belediyecilik ile toplumda birlik, beraberlik ve paylaşıma vesile olarak başarı ve kardeşliği pekiştirdik. Hiç kimsenin başına evini yıkmadık hep gönüllülük esası ile virane ve tehlike arz eden yapıları yıkarak modern ve sağlıklı binalarda vatandaşların oturmasına imkan tanıdık. Sağlık sektöründe acil servis, semt poliklinikleri ile sağlıklı bir toplum için yatırım yaptık. Eğitim kurumları inşa ederek eğitim kalitesini yükselterek eğitimde başarıyı artırılmasına imkan tanıdık

Emeği geçenlere teşekkür ediyorum

Başkan Büyükkılıç, 2017 çalışmalarında emeği geçen tüm belediye çalışanları ile destek ve katkılarından dolayı Meclis Üyelerine, Mahalle Muhtarlarına, kurum ve kuruluşların temsilci ve yöneticilerine teşekkür ederek, 2018 yılında da örnek ve referans belediye olarak, çalışmalarını artırarak devam ettireceklerini sözlerine ekledi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner310