banner257

BAŞKANLAR TEKERLEKLİ SANDALYEDE

Kayseri'de Büyükşehir Belediye başkan vekili ve ilçe belediye başkanları tekerlekli sandalyeye oturup, basketbolda gösteri maçı yaparken,engellilerin yaşadığı sıkıntılara yakından şahit oldu. Tekerlekli sandelyede ter döken başkanlar'' Gerçekten çok zor. Engellerine karşın, spor yapan, potaya şut atan bu kardeşleriemizi yürekten kutluyoruz'' demekten kendilerini alamadılar

BAŞKANLAR TEKERLEKLİ SANDALYEDE

Büyükşehir Belediye başkan vekili Mehmet Savruk, Kocasinan Belediye Başkanı Mustafa Çelik, Talas Belediye başkanı Mustafa Palancıoğlu, Hacılar Belediye Başkanı Doğan Ekici, Melikgazi Belediye başkan yardımcısı Yüksel Kahraman'dan oluşan ünlüler takımı, Melikgazi Belediyesi Bedensel Engelliler Gençlik ve Spor Kulübü tekerlekli sandalye ekibindeki Levent Özocak, Murat Şen, Osman Bağ, Barbaros Ceran, İrfan Koç ve Ahmet Alçın'ın oluşturduğu takıma karşı Kadir Has Spor kongre ve spor salonunun parkesinde karşı, ilk kez tekerlekli sandalyeye oturarak, pota altında mücadele verdi.

Gösteri maçından sonra Melikgazi Belediyesi Bedensel Engelliler Gençlik ve Spor Kulübü kadın başkanı Zöhre Aktaş'a Büyükşehir Belediyesi başkanvekili Mehmet Savruk tarafından teşekkür belgesi sunuldu. Belediye başkanları, tekerlekli sandalye takımı oyuncularına, daha fonksiyonel sandalyeye sahip olmaları konusunda söz verdi.

 

Güncelleme Tarihi: 04 Aralık 2014, 16:11
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER