banner257

Bir Köyde Çekildi, Türkiye Derecesine Girdi

Kayseri'nin Yahyalı İlçesine Çubukharmanı Mahallesi'nde Yahyalı Yatılı Bölge Okulu Müdürü Huzeyfe Ergin'in çektiği fotoğraf Milli Eğitim Bakanlığı'nın öğretmenler arası fotoğraf yarışmasında Türkiye sıralamasında ilk 15'e girdi.

Bir Köyde Çekildi, Türkiye Derecesine Girdi

Milli Eğitim Bakanlığı'nın öğretmenler arası fotoğraf yarışmasına Kayseri'nin Yahyalı İlçesine Çubukharmanı Mahallesi'nde Yahyalı Yatılı Bölge Okulu Müdürü Huzeyfe Ergin'in çektiği fotoğraf damgasını vurdu.

Fotoğrafta mahalleye gelen okul aracına yaklaşan 5 yaşlarında bir çocuğun kendisini çeken öğretmene poz vermesi var. Fotoğrafta çocuk ayağında terlikle, kırık tekerlekli tahtalardan yapılma bir oyuncak arabanın üzerinde oturuyor. Ayrıntıda ise okul aracının üzerindeki ''Bilgi senin olduğun her yerdedir'' yazısı detayda arka planda yer alıyor. Fotoğrafı cep telefonu ile çeken Yahyalı YBO müdürü Huzeyfe Ergin,'' O gün köyde tesadüfen bu çocuğun resmini çektim ve bakanlığın yarışmasına yolladım. Çocuğun ismini de sormadım. Dereceye alınmış , sonuç ne çıkar bilmiyorum. Oylama bitti.”dedi. 25 Mayıs'ta halk oylaması sonlanan yarışmada dereceye giren resim ve sahiplerine katılım başarı belgesi verilecek. (BGC)

Güncelleme Tarihi: 27 Mayıs 2021, 10:19
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER