banner257

"CAN KURTARIRKEN CAN VERMEK İSTEMİYORUZ"

Kayseri'de, Acil Tıp Teknisyenleri Derneği (ATTDER) Şubesi üyeleri, dün akşam bir ambulansın camının hasta yakınları tarafından taş atılarak kırılması olayını protesto etti. ATTDER Şube Başkanı Enes Erken, "Can kurtarmaya çalışırken can vermek istemiyoruz" dedi.

ATTDER üyeleri, dün saat 20.00 sıralarında merkez Melikgazi İlçesi Bahçelievler Mahallesi'nde 112’ye ait 38 DJ 270 plakalı ambulansın taşlanmasını protesto etti. Kayseri Eğitim ve Araştırma Hastanesi Acil Tıp Kliniği önünde toplanan ATTDER üyeleri adına konuşan Şube Başkanı Enes Erken, şöyle konuştu:

"Kayseri Merkez 8 No'lu Acil Sağlık Hizmetleri İstasyonu ambulans ve ekibine, karşı saldırı meydana gelmiş, hayat veren ellere bir kez daha el kaldırılmıştır. Doğum vakası için görevlendirilen ambulans ekibi, aynı mahalde gözlerinin önünde gerçekleşen ve acil müdahale edilmesi gereken yaralanma vakasını hastaneye nakletmiş, doğum vakası için ek olarak ambulans gönderilmiştir. Bu hastaya ilk müdahaleyi yapan ekibimiz, silah seslerini duyunca bir an önce hastayı hastaneye götürmek istemiş fakat hasta gitmek istemeyince ambulansa dönmüşlerdir. Bu sırada yaralanan hastanın yakınları tarafından, yaralı vakit kaybetmeden ilk gelen ambulans ile hastaneye yetiştirilmesine rağmen, sözlü ve fiziksel şiddete maruz kalmış, ambulans taşlanmış, arkadaşlarımız çatışmanın ortasında kalmıştır."


Öte yandan, saldırıya uğrayan 112 Acil Sağlık Hizmetleri personelinin Yıldırım Beyazıt Polis Merkezi’ne olayla ilgili ifade verdiği, polisin saldırıyı gerçekleştiren kişi ya da kişileri belirlemeye çalıştığı, saldırıyla ilgili Sağlık Bakanlığı’nın da bilgilendirildiği öğrenildi.
Güncelleme Tarihi: 30 Kasım 2014, 13:17
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER