banner257

Çevre Dostları Derneği Fidan Dikimi

Melikgazi Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, 2017 yılı ilkbahar dönemi fidan dikim çalışmalarının devam ettiğini ve Konaklar Mahallesinde 200 fidanın toprakla buluştuğunu söyledi.

Çevre Dostları Derneği Fidan Dikimi

Konaklar Mahallesinde öncelikle toprak düzenlemesi yapılarak ağaçlandırma alanı olarak yeniden bölge halkına kazandırıldığını belirten Başkan Dr. Memduh BüyükkılıçAğaçlandırma çalışması yapılan alanda öncelikle ağaç dikilecek yerler tespit edildi. Çukurlar hazırlandı, çalı ve diğer zararlı otlar temizlendi ve toprak gübrelenerek zenginleştirildi. Ağaçlandırma alanı olarak gerekli düzenleme yapılarak ilk etapta 500 fidan dikimi halkın ve Çevre Dostları Derneği üyelerinin katılımları ile gerçekleştirildi. Boş atıl ve otlar içindeki alan bundan böyle ağaçların gölgesinde piknik yapılacak alanlara dönüştürüldü. Bölge halkına hayırlı olsun“ dedi.

Dikilen fidanların bekçisi olacağız...

Çevre Dostları Derneği Başkanı Gülhanım Coşkun, yaptığı açıklamada, bu tür etkinliklerde görev almalarından son derece mutlu olduklarını ve dikilen fidanların bekçisi olacaklarını, dernek üyeleri ile zaman zaman biraraya gelerek bunların bakım ve sulamasını da yapacaklarını söyledi.

100 cm boyunca çam fidanları…

Bölgeye 100 cm boyunda çam fidanları dikildiğini; çünkü çam fidanlarının dayanıklı, hızlı gelişen ve uzun ömürlü olmasından dolayı tercih edildiğini ifade eden Başkan Dr. Memduh Büyükkılıç, ağaçlandırma çalışmalarımıza yeni bir düzenleme getirerek, öncelikle bölge ağaçlandırma planı yaptıklarını ve daha sonra bölge halkının katılımı ile fidan dikimlerinin gerçekleştirildiğini sözlerine ekledi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner310