EĞİTİME HAYIRSEVER KATKISI

Kayseri’deki Özkoyuncu Madencilik’in ortaklarından Koyuncu ve Özderici aileleri, ortaklıklarını hayırseverlikte de sürdürerek, Vali Orhan Düzgün ile Yeşilhisar ilçesinde 146 kişilik yurt binası yapımına ilişkin protokol imzaladı.

EĞİTİME HAYIRSEVER KATKISI
Kayseri’deki Özkoyuncu Madencilik’in ortaklarından Koyuncu ve Özderici aileleri, ortaklıklarını hayırseverlikte de sürdürerek, Vali Orhan Düzgün ile Yeşilhisar ilçesinde 146 kişilik yurt binası yapımına ilişkin protokol imzaladı.

Kayseri Valiliği’nde düzenlenen protokol imza törenine Özkoyuncu Madencilik’in ortaklarından hayırseverler Ahmet Koyuncu ve Ali Burçin Özderici, Erciyes Üniversitesi Rektör Vekili Prof.Dr. Abdulhakim Coşkun, Vali Yardımcısı Mustafa Masatlı, Yeşilhisar Kaymakamı Mustafa Gözlet, Yeşilhisar Belediye Başkanı Abdulkadir Akdeniz ile Yeşilhisar Belediyesi Meclis Üyeleri ve Özkoyuncu Madencilik yöneticileri katıldı. Vali Düzgün, Kayseri’nin geleneklerinden biri olan hayırseverlikle ilgili bir törende daha bulunmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Düzgün, hayırseverliğin önemini vurgulayarak, “Mal, canın yongasıdır, derler. Bazılarını görüyoruz ki çok küçük hayırlardan bile imtina ediyorlar. Sizler veriyorsunuz, Allah da sizlere veriyor. O vermenin de lezzetini, hazzını tatmış durumdasınız ki vermekten kaçınmıyorsunuz. Allah da sizlerin bereketini, kazancını artırıyor” dedi. Yaptırılacak öğrenci yurdunda yetişecek bir çocuğun gelecekte belki Türkiye’nin yönetiminde, ekonomisinde önemli yerlere gelebileceğini belirten Vali Düzgün, yapılan bu hayır ile eğitimlerini sürdürmek isteyen çocuklara fırsat sunulduğunu ifade etti. Vali Orhan Düzgün, hayırsever Koyuncu ve Özderici aileleri ile daha önce de hayır işlerinde bir araya geldiklerini anımsatarak, bugüne kadar gerçekleştirmiş oldukları hayırlardan dolayı teşekkür etti.

Hayırseverler Ahmet Koyuncu ve Ali Burçin Özderici de yapılacak olan öğrenci yurdunun bölgeye hayırlı olmasını dileyerek, bu yurtlarda yetişecek öğrencilerin gelenekleri, görenekleri yaşatıp, bölgeden ilham almaları ve Türkiye’de önemli vazifelerde üstlenmesi temennisinde bulundular. Yeşilhisar Belediye Başkanı Abdulkadir Akdeniz ise Yeşilhisar’ı eğitim ve sosyal yönden destekleyen hayırseverlere teşekkür ederek, Özkoyuncu Ailesi’nin bölgeye sağladığı katkıya işaret etti. Konuşmaların ardından Erciyes Üniversitesi’ne ait arsa üzerinde yaptırılacak 146 kişilik kız ve erkek öğrenci yurdunun yapımına ilişkin protokole Vali Düzgün, Özkoyuncu Madencilik’in ortaklarından hayırseverler Ahmet Koyuncu ve Ali Burçin Özderici ile Erciyes Üniversitesi Rektör Vekili Prof. Dr. Abdulhakim Coşkun birlikte imza koydu.

Güncelleme Tarihi: 28 Mayıs 2015, 10:14
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER