banner257

El Emeği Eserler Sergilendi

Kayseri’nin Felahiye ilçesinde açılan aşçı yardımcılığı ve ev dekorasyonu kursları tamamlandı. Toplam 33 kursiyerin hazırladığı sergide kurslarda yapılan eserler ile yemekler yer aldı.

El Emeği Eserler Sergilendi

Aşçı yardımcılığı kursu 450 saat, ev dekorasyonu kursu ise toplam 653 saat sürerken kursiyerler yaklaşık 4 ay ter döktü. Aşçı yardımcılığı kursuna 18, ev dekorasyonu kursuna ise 15 kadın kursiyer katıldı. İlçedeki sosyal tesiste açılan sergiye Felahiye İlçe Kaymakamı Mesut Bolat, Felahiye İlçe Milli Eğitim Müdürü Mahmut Kömüş, Felahiye İlçe Halk Eğitim Müdürü Naki Kavak ile davetliler ve kursiyerler katıldı.

Serginin açılışı sonrasında Felahiye Belediye Başkanı Vural Coşkun,''Felahiye Belediyesi'nin destekleriyle Felahiye Halk Eğitim Merkezi ve Kaymek Felahiye Sosyal Yaşam Merkezi bünyesinde açılan aşçı yardımcılığı ve ev dekorasyonu kurslarındaki katılımcıların ellerinden çıkan yemekler ile el emeği göz nuru ürünlerin sergilendiği Hayat Boyu Öğrenme Haftası etkinliğine katıldık. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum'' diye konuştu. Sergi bir hafta boyunca açık kalacak.(BGC)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER