Engelliler Haftasında Ünlü Şefler Özel Şeflerle Buluştu

Kayseri'de İstiklal Özel Eğitim Meslek Okulu ve Hacı Mustafa Postaağası Özel Eğitim Meslek Okulu Etwinning projelerine bayramda da devam etti.

Engelliler Haftasında Ünlü Şefler Özel Şeflerle Buluştu

Ülke genelinden ve Kayseri’den iki Özel Eğitim Meslek okullarında özel gereksinimli öğrencilere yiyecek içecek hizmetleri alanında eğitim veren öğretmenler Engelliler haftası kapsamında çevrimiçi düzenledikleri ünlü şefler özel şeflerle buluşuyor etkinliği ile özel eğitimde farkındalık yaratmaya devam ediyor.

Daha önce de farklı etwinning proje etkinlikleri, özel gün kutlamaları ve pek çok workshop eğitimi ile bir araya gelen öğrenci ve öğretmenler ve Kayseri'de İstiklal Özel Eğitim Meslek Okulu ve Hacı Mustafa Postaağası Özel Eğitim Meslek okullarının öğretmenleri özel eğitimde yiyecek ve içecek hizmetleri alanına yoğun bir ilgi olduğu için gastronomi alanındaki gelişmeleri ve aşçılık mesleğinin püf noktaları üzerine bu programı düzenlediklerini belirtti. Eğitmen Danışman Şef Fehmi Samancı, Restoran Kurucu Şefi Serkan Çakır ve Executive Chef Serdal Arıbeyli 'nin konuk olduğu programda özel şefler ünlü şefler ile buluşup mesleğin incelikleri, kariyer planlaması, meslekte başarıya giden yollar gibi pek çok konuda fikir alışverişinde bulunarak ünlü şefler öğrencilerimizden gelen soruları cevapladı. Ayrıca programa konuk olan Vantrolok Berra Eşelioğlu Kukla Tarkan Şef karakteri ile etkinliğine renk katan girişleriyle özel çocuklarımıza kahkaha şöleni yaşattı. Programa Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürü Mehmet Nezir Gül, Özel Eğitim ve Kaynaştırma Daire Başkanı Cemal Özdemir ve Kayseri İl Milli Eğitim Müdürü Bilal Yılmaz Çandıroğlu, Kayseri İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Ekrem Sabuncu, Isparta İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Fevzi Güçlü de katılarak öğrencilerin Engelliler haftasını ve Ramazan bayramını kutladılar. Ayrıca Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürü Mehmet Nezir Gül yaptığı konusına Ramazan Bayramı kutlayarak Kudüs'te yaşanan islam alemi ve insanlık için üzücü olayları anarak başladı. Bu tür çalışmaların çocukların gelişmesine katkı sağlayacağını söyleyerek özel çocuklarımızın sosyal ve eğitsel gelişimine katkı sağlayan yiyecek içecek hizmetleri öğretmenlerini engel tanımayan çalışmalarından dolayı tebrik etti. Bu programın güzel geçeceğini dile getirerek konuşmasını sonlandırdı. Etwinning projelerinin bu yönlü anlamlı programların oluşmasında öncü ve birleştirici olduğunu belirten öğretmenler amaçlarının yiyecek içecek hizmetleri alanında kaliteli mesleki eğitim ile özel çocuklarımıza meslek edindirmek, toplumsal yaşamda sosyal ve ekonomik açıdan kendi ayakları üzerinde duran bireyler yetiştirmek olduğunu belirterek bundan sonra da bu tarz etkinliklerle bir araya gelmeye devam edeceklerini söylediler.(BGC)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER