banner257

ESNAFLAR SERTİFİKALARINI ALDI

Büyükşehir Belediyesi'nce, Kapalıçarşı esnafına yönelik başlatılan eğitim programı sona erdi ve esnaflara sertifika verildi.

ESNAFLAR SERTİFİKALARINI ALDI

Ticaret Odası Konferans Salonu'nda düzenlenen sertifika töreninde konuşma yapan Erciyes A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Dr. Murat Cahid Cıngı, Erciyes Master Planı'nın nihai hedefini anlattı.

Erciyes projesinin, asırlardır ticaret ve sanayi şehri olan Kayseri'nin turizm potansiyelinden de katkı almasını hedeflediğini ve şehrin kalkınmasına katkı sunmak istediklerini ifade eden Cıngı, "Erciyes 2005 yılında Kayseri Büyükşehir Belediyesi sınırlarına dahil olduğunda, Sayın Başkanımız Mehmet Özhaseki'nin vizyonuyla, dünya standartlarında kayak merkezi oluşturma fikri hasıl oldu. Master Plan, ciddi aşamalardan geçerek bugünlere geldi. Çok şükür ki, şu anda Türkiye'nin en düzenli işletilebilen, yerli yabancı turistlerin keyif aldığı bir ortam oluştu. Yurt dışındaki önemli kayak merkezlerinde ne varsa, Erciyes Dağı'nda da var. Konaklama imkanlarımız ve sosyal alanlarımız tamamlandıktan sonra tüm dünyaya, dünyanın en güzel kayak merkezi burada diyebileceğimiz günler çok yakın. Bu günler yaklaştıkça, şehrimizin bir turizm aydınlanmasına sahne olmasını istiyoruz. Zira kayak sporu, bölgesel kalkınmayı sağlayan tek spor dalı. Bundan hareketle, eğitimlerimizi Kapalıçarşı esnafından başlayarak, kademe kademe diğer esnaflarımıza da yaymak istiyoruz. Zira, geleceğe hazırlıksız yakalanmak istemiyoruz" dedi.

Erciyes Üniversitesi Turizm Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Kurtuluş Karamustafa da, kış turizmi gibi harcama parametreleri yüksek insanları, ülkeye getirmek zorunda olduklarını belirterek, bu yönde yapılan çalışmalara her türlü desteği vereceklerini söyledi. Erciyes'te bağımsız bir dağ yönetiminin olması üzerinde de duran Karamustafa, "Bu nedenle ben derslerimde Erciyes A.Ş.'yi örnek gösteriyorum" dedi. Karamustafa, bir taraftan dağda fiziksel yatırımlar devam ederken, diğer taraftan bu tip çalışmalarla, insan kaynaklarına yatırım yapılmasının da son derece önemli olduğunu sözlerine ekledi.

Sertifika törenine katılan Erciyes Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fahrettin Keleştemur da, Kayseri'nin bir turizm şehri olma yolunda hızla ilerlediğine vurgu yaptı ve bu duruma hazırlıklı olunması gerektiğini ifade etti.


Güncelleme Tarihi: 28 Aralık 2014, 12:16
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER