banner257

Gilaburu Meyvesiyle Bayram Şekerlerini Yaptılar

Melikgazi ilçesinde bulunan İstiklal Özel Eğitim Meslek Okulu’ndaki öğretmenler, farklı illerde yiyecek içecek hizmeti alanında eğitim alan özel öğrencilerle sanal ortamda bir araya geldi.

Gilaburu Meyvesiyle Bayram Şekerlerini Yaptılar

Çevrimiçi etkinliğe Özel Eğitim Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü Daire Başkanı Cemal Özdemir, İl Millî Eğitim Şube Müdürü Vasfi Seyhan ve veliler de katıldı. "Bayram Şekerimi Kendim Yapıyorum" etkinliğinde öğrenciler, Kayseri'ye özgü gilaburu meyvesiyle bayram şekerlerini yaptılar. İstiklal Özel Eğitim Meslek Okulu Müdürü Osman Morsünbül, proje ile uzaktan eğitimde öğrencilere eğlenceli vakit geçirmeyi amaçladıklarını söyledi.

Projenin bir diğer amacının ise öğrencilere gerekli bilgi ve becerilerin kazandırılması olduğunu ifade eden Morsünbül, Ramazan Bayramı'nın yaklaştığını çocukların bu ayda şekerle buluştuğunu belirterek bayramda çocukların dışarı şeker toplamaya çıkamayacağını ve bu projeyle çocukların kendi şekerlerini sağlıklı bir şekilde evlerinde hazırladığını dile getirdi. Morsünbül, Kastamonu, İstanbul başta olmak üzere 10 ilden yaklaşık 100 öğrencinin bu örnek nitelikteki etkinliğe katıldığını ifade etti. (BGC)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER