banner257

HAKSIZ REKABET PROGRAMI

Kayseri Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası üyesi 76 mali müşavirden oluşan Danışma Meclisi Toplantısı yapıldı. Toplantıda Haksız Rekabet Programı ile ilgili mecburi meslek kararının uygulanmasına, konuyla ilgili TÜRMOB yazılımının tüm üyeler tarafından kullanılmasına, kullanmayan üyelerin Haksız Rekabetle Mücadele Kurulu’na sevkine ve Danışma Meclisi’nin almış olduğu tavsiye kararını haksız rekabet unsuru yapan üyeler hakkında Haksız Rekabetle Mücadele Kurulu’nun inceleme yapmasına oy birliği ile karar verildi.

HAKSIZ REKABET PROGRAMI
Danışma Meclisi Toplantısı, Kocasinan Belediyesi Meclis Salonu’nda Mustafa Kemal Atatürk ve Kurtuluş Savaşı Şehitleri için yapılan saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başladı.

Oda Başkanı Suat Özsoy, konuşmasında yeni hizmet binası yapımı ile ilgili Meclis üyelerine bilgilendirmede bulundu. Geçtiğimiz günlerde Roma’da yapılan Dünya Muhasebeciler Kongresi’ne TÜRMOB’la birlikte katıldıklarını ifade eden Özsoy Kongre’de görüşülen konularla ilgili de bilgiler aktardı.

Toplantıda ayrıca Danışma Meclisi üyeleriyle mesleki ve güncel konularla ilgili görüş alışverişi yapılarak, 2015 yılı defter tasdik ücretleri ile ilgili tavsiye kararı belirlendi. Buna ek olarak, Haksız Rekabet Programı ile ilgili mecburi meslek kararının uygulanmasına, konuyla ilgili TÜRMOB yazılımının tüm üyeler tarafından kullanılmasına, kullanmayan üyelerin Haksız Rekabetle Mücadele Kurulu’na sevkine ve Danışma Meclisi’nin almış olduğu tavsiye kararını haksız rekabet unsuru yapan üyeler hakkında Haksız Rekabetle Mücadele Kurulu’nun inceleme yapmasına oy birliği ile karar verildi.
 
Güncelleme Tarihi: 26 Kasım 2014, 14:24
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner310

banner289

banner312

banner306