banner257

Kar Temizleme ve Tuzlama Ekipleri Hazır

Yurdun bir çok bölgesinde etkili olan kar yağışının ilimizde de akşam saatlerinde başladığını belirten Melikgazi Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, Melikgazi belediyesi olarak yoğun kar ve buzlanmaya karşın hazır olduklarını söyledi.

Kar Temizleme ve Tuzlama Ekipleri Hazır

Akşam saatlerinde başlayan kar yağışının ulaşımı da olumsuz etkileyeceğini ancak Melikgazi ekiplerinin hazır kıta olarak görevlerinin başında beklediğini ifade eden Başkan Dr. Memduh Büyükkılıç, özellikle Eskişehir Gecekondu Önleme Bölgesi Battalgazi, Tavlusun, Turan, Erciyes ve Hisarcık Yolunda greyder ile tuz serpme araçları bulundururken, tuzlama ekipleri de hazır olduğunu kaydetti. Kar ile mücadele ekiplerinin özellikle okul ile belediye otobüs güzergâhları ile eğimli yollarda hem temizleme hem de buzlanmaya karşı tuzlama çalışmasına hazır olduğunu bildirenBaşkan Dr. Memduh BüyükkılıçMelikgazi ilçesinde kış şartlarında ulaşımın güvenli ve seri olması amacı ile Kasım ayında planlama yapıldı. Bölge planlama kapsamında çalışma programına hazırlandı. Belediyenin kamyon, greyder araçlarından hariç araç kiralama ile hizmetin daha seri ve verimli olması için çalışıyoruz. Daha önce organize ve koordine edilen ekipler vardiya usulü çalışma yapacaklardır. Özellikle ana cadde ve bulvarlar da, Battalgazi, Erciyes, Asım Köksal, Konaklar caddeleri, Gesi Yolu, Kıranardı Yolu, Turan, Subaşı yolları gibi eğimli yollarda tuzlama çalışmaları önem arz etmektedir.‘ dedi.

Kaldırım kenarlarına rastgele park edilen araçlar

Kar yağışının yüksek kesimlerde daha yoğun olduğu, bugün ve yarın da devam edeceği hatırlatan Başkan Dr. Memduh Büyükkılıç, sürücüleri buzlanmaya karşı uyarıda da bulunmayı da ihmal etmedi ve özellikle kaldırım kenarlarına rastgele park edilen araçların kar temizleme çalışmalarına engel olduğunu sözlerine ekledi

Güncelleme Tarihi: 22 Aralık 2017, 00:19
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER