banner257

KARİYER GÜNLERİ 3’LEMESİ SONA ERDİ

Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) Kayseri İl Müdürlüğü tarafından 19 ve 24 Aralık tarihlerinde Erciyes Üniversitesi’nde, 25 Aralık tarihinde ise Organize Sanayi Bölgesi Mesleki ve Teknik Eğitim Merkezi’nde (METEM) toplam 40 firmanın katılımı ile düzenlenen Kariyer Günleri 3’lemesi sona erdi.

KARİYER GÜNLERİ 3’LEMESİ SONA ERDİ

İŞKUR İl Müdürü Ahmet Ayçiçek, düzenledikleri Kariyer Günleri süresince uzman konuklar tarafından toplam 8 seminer yapıldığını, katılımcılara kariyer ve girişimcilik konularında bilgiler verildiğini belirterek, ‘’Üç gün süren etkinliğimizi toplam 3 bin 300 kişi ziyaret etmiş, firmalar tarafından 1.482 staj, 320’si mühendis olmak üzere 1.566 iş başvurusu alınmıştır. Yapılan bu başvuruların istihdama yansıma durumu ilerleyen aylarda takip edilerek kamuoyuna duyurulacaktır. Organize Sanayi Bölgesi METEM’de düzenlenmiş olan Meslek Liseleri Kariyer Günleri çalışmamız alanında bir ilk olma özelliği taşımaktadır. İl Milli Eğitim Müdürlüğü’müz, Organize Sanayi Bölge Müdürlüğümüz ve özel sektör firmalarımızın katkılarıyla gerçekleştirilmiş olan bu etkinliğimize ilimizde bulunan tüm endüstri meslek lisesi son sınıf öğrencileri katılmış ve firma yetkililerinden iş ve staj imkanları hakkında bilgiler almıştır. Bu etkinlik önümüzdeki yıllarda geleneksel hale getirilerek her yıl tekrarlanacaktır’’ dedi.

Ahmet Ayçiçek, İŞKUR İl Müdürlüğü olarak faaliyetlerinin sorunsuz ve başarılı bir şekilde gerçekleşmesine destek olan Erciyes Üniversitesi, İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Kayseri Büyükşehir Belediyesi ve Organize Sanayi Bölge Müdürlüğüne teşekkür etti.


Güncelleme Tarihi: 26 Aralık 2014, 16:49
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner267